۱۰:۴۶:۳۲ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رو نمایی از کتاب موسم ماتم در گناوه
خبر بندر: کتاب موسم ماتم نوشته محمد مظفری در گناوه رونمایی شد. به گزارش خبر بندر؛محمد مظفری در آیین رونمایی از کتاب موسم ماتم گفت: این کتاب با موضوع تاریخ شفاهی مروری دارد بر تاریخ مراسم سوگواری در شهر ستان گناوه. وی با بیان اینکه این کتاب ما حصل بیش از ده سال پژوهش و […]

خبر بندر: کتاب موسم ماتم نوشته محمد مظفری در گناوه رونمایی شد.
به گزارش خبر بندر؛محمد مظفری در آیین رونمایی از کتاب موسم ماتم گفت: این کتاب با موضوع تاریخ شفاهی مروری دارد بر تاریخ مراسم سوگواری در شهر ستان گناوه.
وی با بیان اینکه این کتاب ما حصل بیش از ده سال پژوهش و تحقیق میدانی و جمع آوری مطالب در حوزه تاریخ شفاهی است افزود: شهرهای ریگ و گناوه به گواه تاریخ از پیشگامان برگزاری آیین های مذهبی و بخصوص تعزیه و دیگر سوگواری های مذهبی بوده اند.
این پژوهشگر افزود: در این کتاب ضمن معرفی آیین های سوگواری استان بوشهر در خصوص تاریخچه برگزاری مراسم سوگواری و مذهبی در شهرهای ریگ، گناوه و روستاهای چهارروستایی، محمد صالحی، شول، عباسی، مطالبی ارایه شده است.این نویسنده آیینی با بیان اینکه کتاب موسم ماتم با معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های فعال نحوه برگزاری معرفی در محلات مختلف،افزود: در قسمتی از این کتاب علما روحانیون، روضه خوانان، نوحه خوانان و شبیه خوانان فعال منطقه در سه قرن اخیر معرفی شده اند.
وی گفت: این کتاب۴۲۰ صفحه ای که ماحصل ده سال تحقیق مستمر است توسط انتشارات دریانورو منتشر شده و طرح جلد کتاب را سبحان ضرغامیان انجام داده است.
در مراسم رونمایی این کتاب علاوه بر مسولین شهر گناوه و ریگ مسولین هیئت های مذهبی نیز حضور داشتند.

عکس ها از حسین بهروزی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۰ نظرتایید شده است

ثبت نظر

نام شما:

ایمیل شما(اختیاری):

متن دیدگاه شما: