۷:۳۲:۲۷ - یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین خانه گفت‌وگو در استان بوشهر افتتاح می‌شود
خبر بندر:  مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: اولین خانه گفت‌وگو در استان بوشهر افتتاح می‌شود. به گزارش خبر بندر؛عباس برزگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خانه گفتگو یکی از طرح‌های دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در حوزه خانواده و پیشگیری از طلاق است که به‌زودی افتتاح می‌شود. […]

اولین خانه گفت‌وگو در استان بوشهر افتتاح می‌شود

خبر بندر:  مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: اولین خانه گفت‌وگو در استان بوشهر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبر بندر؛عباس برزگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خانه گفتگو یکی از طرح‌های دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در حوزه خانواده و پیشگیری از طلاق است که به‌زودی افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاد خانواده از اصلی‌ترین کانون‌های تشکیل یک جامعه رو به پیشرفت و توسعه اجتماعی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه چند سالی است که شاهد عدم تاب آوری زوجین بویژه زوج‌های جوان هستیم.

برزگرزاده با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، یکی از وظایف دستگاه‌های حاکمیتی را برنامه‌ریزی در این باره دانست و افزود: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با شناسایی آسیب‌های جدی استان در حوزه اجتماعی اقدامات خود را برنامه ریزی می‌کند که افتتاح خانه گفتگو با هدف آموزش مهارت پیش از ازدواج برای جوانان، آموزش مهارت ارتباطی زوجین و حل تعارض‌های آنان، آموزش حل تعارض و اختلاف زوجین در شرف طلاق، آموزش کاهش آسیب برای زوجین جدا شده و فرزندان آنها، یکی از این فعالیت‌ها است.

وی بیان کرد: این طرح در ابتدا در شهر بوشهر با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان استان و سازمان‌های مردم نهاد در ساختمان خانه جوانان اجرا می‌شود و در صورت استقبال شهروندان وموفق بودن، طرح مذکور در دیگر نقاط استان نیز اجرا خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با بیان اینکه زندگی مشترک نیاز به کسب مهارت‌های لازم دارد گفت: تمام آموزش‌ها و مشاوره‌های خانه گفتگو رایگان است و شهروندان می‌توانند روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته از ساعت ۱۷ الی ۱۹ به این مرکز مراجعه کنند و در صورت استقبال مردم، زمان فعالیت آن افزایش خواهد یافت.

مراسم افتتاح خانه گفتگو روز دوشنبه در مرکز آموزش و پژوهش، توسعه و نوآوری استان بوشهر واقع در خیابان چمران (چهار باندی) نبش خیابان دانشگاه پیام نور، همراه با کارگاه آموزشی و آیین بومی ازدواج برگزار می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۰ نظرتایید شده است

ثبت نظر

نام شما:

ایمیل شما(اختیاری):

متن دیدگاه شما: