شما اینجا هستید

سرخط خبرها » جزییات دستگیری متهم اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی در دوبی
گروه : سرخط خبرها

مدیر کل اینترپل کشور توضیحاتی را درخصوص دستگیری یکی از متهمان اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی و نیز آخرین وضعیت محمود خاوری مدیرعامل سابق و فراری بانک ملی ایران ارائه کرد.

سرهنگ مسعود رضوانی در حاشیه ششمین جشنواره جوان سرباز درباره جزییات دستگیری یکی از متهمان پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی گفت: درخصوص متهم این اختلاس بزرگ حکم قضایی صادر شد و ما در پلیس بین الملل مسئولیت پیگیری آن را بر عهده گرفتیم. در همان ابتدای کار با استفاده از ابزارهایی که داشتیم برای این فرد حکم تحت تعقیب و پس از آن اعلان قرمز صادر شد.

وی با بیان اینکه حکم اعلان قرمز مشابه همان حکم دستگیری است، افزود: دبیرخانه پلیس بین الملل احکام صادر شده را چک کرده و در صورت مطابقت با اساسنامه دستور پیگیری و دستگیری را صادر خواهد کرد که در خصوص این فرد این مراحل طی شد.

مدیرکل اینترپل کشوربا بیان اینکه این فرد قصد داشته به کانادا سفر کند، گفت: این فرد پیش از سفر به کانادا در امارات شناسایی و توسط پلیس این کشور در سال قبل دستگیر شد که در دو مرحله نیروهای ما به این کشور اعزام شده و پیام سردار احمدی مقدم به رییس پلیس امارات را منتقل کردند.

به گفته رضوانی سفارت ایران در امارات و کنسولگری کشورمان در شهر دوبی همکاری خوبی در این خصوص انجام دادند.

وی درباره آخرین وضعیت استرداد این فرد به کشور نیز گفت: پس از دستگیری بار اول این متهم با قرار وثیقه آزاد شده بود که با پیگیری های ما مجددا دستگیر و روز چهارشنبه به کشور وارد شد.

وی درباره اسم و شهرت این فرد نیز گفت: اسم وی را مقامات قضایی باید اعلام کنند؛ چرا که مسئولیت این کار بر عهده دادستان کشور است.

مدیرکل اینترپل کشور درباره ارتباط این فرد با محمود خاوری و چرایی سفرش به امارات نیز گفت: این فرد بنا داشته خود را به کانادا برساند که ما در یک مرحله از این موضوع مطلع شده و مانع از سفرش شدیم.

رضوانی درباره آخرین وضعیت خاوری هم گفت: ماموران ما پیگیر وضعیت خاوری هستند و در این خصوص با رییس اینترپل کانادا در اتاوا نیز مذاکراتی داشته ایم و آنان قول پیگیری به ما داده اند.

مدیرکل اینترپل کشور ادامه داد: مدارک استرداد آقای خاوری و پیگیری ها برای دستگیری اش آمده و مشغول پیگیری این موضوع هستیم تا نتایج مورد نظرمان حاصل شود.

رضوانی درباره محل استقرار خاوری نیز گفت: براساس آخرین اطلاعات ما خاوری در کشور کاناداست.(ایسنا)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر