شما اینجا هستید

ویژه » خدا قوت جناب خبرنگار
گروه : ویژه

خدا قوت جناب خبرنگار

ضرغام خرمی، خبربندر: نمی دانم جز آرزوی دیرنه اش یا رویای دوران کودکی اش بود یا نه ؟ علاقه و فعالیت مطبوعاتی در زادگاهش بندر ریگ ، شایستگی و پشتکارش پای او را به خبرگزاری ایرنا گناوه باز کرد .
روزهای آغازین سال هزار چهارصد و سه در خبرگزاری جمهوری اسلامی گناوه فصل ثبت خاطرات ۳۰ سال خدمت صادقانه ، تنهاترین خبرنگار دولتی شهرستان بود ، نعمت اله بهروزی رئیس و خبرنگار خبرگزاری ایرنا وارد فصل جدیدی از زندگی خود شد با نام “بازنشستگی”.
کار خبرنگار شب و روز و جا و مکان نمی‌شناسد. خبرنگار باید با غلبه بر احساسات درونی و عاطفی خویش و البته به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی، بکوشد رویدادها شهر را همان‌طور که اتفاق افتاده منتشر کند، بدون هیچ‌گونه زیاد و کم و پایین و بالا.
در روزگار اطلاعات و فناوری، قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی، نقشی حیاتی و انکارنشدنی است. کسب اطلاعات صحیح و مطمئن، تنها از راه خبرنگارانی درستکار، پیگیر و تیزهوش برمی‌آید که به خبرنگاری نه به‌عنوان یک شغل که «به دید یک عشق» نگاه می‌کنند.
نعمت اله بهروزی ، ذهنش آرشیوی از خبرهای تلخ و شیرین ، از افتتاح ، کلنگ زنی ، وعده و وعیده های از مدیران و مسولان دولت های مختلف در شهر گناوه است . در دوران تصدی خبرگزاری با شرکت در چندین جشنواره استانی و کشوری با ارائه آثار خبری؛ افتخارات ارزشمندی را کسب کرد . چهارمین خبرنگار بازنشسته ایرنا گناوه است که در سال‌های فعالیتش مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهر را در قالب خبر و گزارش نوشته و مطرح‌ کرده است در کنار مطالبه گری بیان خواسته ها ، امیدآفرینی نموده ، دلش برای توسعه شهر می تپیددر روزگاری که خبرگزاری ایرنا در شهر کمبود نیروی انسانی داشت یک تنه کار انعکاس خبر شهر را انجام داد .‌ لحظه ای کوتاهی نکرد . ، اکنون که ایرنا ترک می کند با صدها مدیر و مسئول دوست و رفیق هست و این ارتباطات سرمایه اجتماعی و ارزشمند برایش می باشد. چنین سرمایه‌‌ای را به بهانه بازنشستگی دفتر و دستک و اداری نباید از دست داد و می توان تجربیاتش بهره مند شد
و اما نکته مهم که نباید از آن چشم پوشید، موقعیت وظرفیت خاص شهرستان گناوه است  همین حساسیت و اهمیت، در عرصه خبر و اطلاع رسانی منتسب به آن، می تواند کمک کند تا بندر زیبای گناوه آهنگ رشد و بالندگی متناسب برخوردار شود
امیدوارم چرخه فعالیت ایرنا در شمال استان بوشهر پس از بازنشستگی ایشان بدون وقفه ای پابرجا مانده و تداوم یابد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر