شما اینجا هستید
سرخط خبرها » تخصیص اعتبارات ویژه برای جلوگیری از هجوم ملخ‌ها به استان بوشهر

تخصیص اعتبارات ویژه برای جلوگیری از هجوم ملخ‌ها به استان بوشهر

خبر بندر: استاندار بوشهر با تاکید بر تخصیص اعتبار برای مقابله با ملخ‌ها گفت: با توجه به اینکه امنیت غذایی کشور در هجوم ملخ‌ها مورد مخاطره قرار می‌گیرد، مبارزه با این آفت ها حائز اهمیت است.

به گزارش خبر بندر:عبدالکریم گراوند در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری بوشهر با تشکر از همکاری مردم و نهادهای مختلف در کمک رسانی به مردم در استان‌ها سیل زده اظهار داشت: بعد از اعلام نیاز از سوی استان‌های سیل زده استان بوشهر با بهره‌گیری از نیروهای دولتی و کمک‌های مردمی در راستای کاهش بحران به یاری سیل زدگان شتافتند.

وی با اشاره به اینکه باید در برابر حوادث طبیعی و بحران‌ها آمادگی لازم را داشته باشیم، افزود: باید نقاط حادثه خیز شناسایی و مشکلات آنها رفع شود.

استاندار بوشهر در ادامه گفت: جاده ساحلی بوشهر- گناوه، محور کوهستانی اهرم – فراشبند از جمله جاده‌های پر مخاطره استان می‌باشد که در زمان بارندگی دچار بگیری می‌شود.

گراوند گفت: باید برای رفع مشکلات موجود کارگروه تخصصی با همکاری کارشناسان، صاحب نظران و دانشگاه خلیج فارس در این راستا تشکیل شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان دستگاه‌های اجرایی مانند منابع طبیعی، محیط زیست و فرمانداران پیشگیری‌های لازم را در راستای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع توجه کنند.

استاندار بوشهر همچنین با اشاره به بروز مشکل برای یکی از لنج‌های باری در روزهای اخیر در خلیج فارس عنوان کرد: باید در مواقع نامساعد جوی خروج شناورها کنترل شود تا شاید بروز حوادث برای آنها نباشیم.

گراوند به هجوم ملخ‌ها به چهار روستای همجوار اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه چهار استان همجوار استان بوشهر درگیر مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند لذا باید به صورت جهادی در برخورد با این ملخ‌ها از تمام امانات موجود استفاده کرد.

وی از تأمین اعتبار ویژه در راستای مبارزه با این آفت‌ها خبر داد و افزود: با توجه به اینکه امنیت غذایی کشور در این هجوم مورد مخاطره قرار می‌گیرد، لذا مبارزه با این آفت‌ها بسیار حائز اهمیت است.

استاندار بوشهر عنوان کرد: مدیریت بحران استان بوشهر باید در حوزه کاری خود تحول پیدا کند و کارگاه‌های تخصصی مختلفی را برای شناسایی، پیشگیری و اقدام سریع در زمان حادثه تشکیل دهد./ مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر