شما اینجا هستید
اخبار » راه اندازی سامانه “منام” در شهرداری بندر بوشهر

راه اندازی سامانه “منام” در شهرداری بندر بوشهر
خبر بندر: شهردار بندر بوشهر خبر داد : آغاز فعالیت سامانه “منام” در شهرداری بندر بوشهر

به گزارش خبر بندر به نقل از واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر ، سیدنورالدین امیری شهردار کلان شهر بوشهر از راه اندازی و آغاز فعالیت سامانه “منام” در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بندر بوشهر خبر داد .
🔹 نام‌ها، شناسنامه هر چیزی هستند و در شهرها، بخش مهمی از شناسنامه و هویت یک خیابان، نام آن خیابان یا معبر به ‌حساب می‌آید که در تمام دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
🔸 هم اکنون نامگذاری معابر در تمامی شهرهای کشور عزیزمان بر اساس بند ۲۷ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها انجام می‌شود، زیرا بر اساس این ماده قانونی هیچ کوچه و خیابانی نباید بدون اسم و مشخصات باشد. روند نام گذاری معابر و اماکن در شهرهای مختلف دارای روندی متفاوت می باشد که با توجه به وسعت شهر، تصمیم گیری مدیران شهری و سایر روندهای اداری در آن شهر میتواند روندی ساده و کوتاه یا دشوار و طولانی را شامل شود. همچنین در سالهای اخیر، مشارکت شهروندان در روند نامگذاری معابر اهمیت بیشتری پیدا کرده است و شهرهای مختلف می کوشند تا با استفاده از روشهای مختلفی مانند نظرسنجی در سطح شهر، ارائه راه های ارتباطی جهت دریافت پیشنهاد شهروندان و یا ارائه سامانه های نرم افزاری جهت ثبت درخواست شهروندان، پیشنهادات آنها را در این روند موثر کنند.
🔹 با توجه به افزایش وسعت شهرها و معابر، افزایش حساسیت روز افزون در انتخاب نام معابر، افزایش هزینه های سازمانی و افزایش روزافزون اطلاعات و اهمیت مدیریت آنها، لزوم بهینه سازی و ساده سازی روند های زمانبر و هزینه بر نامگذاری خیابان ها و معابر شهری روز به روز اهمیت بیشتری به خود می گیرد که این مهم می تواند با استفاده از سامانه های کامپیوتری و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)محقق شود.
بر همین اساس با توجه به دستور و تأکید شهردار بندر بوشهر ، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بوشهر جهت تسهیل در امر مدیریت نامگذاری معابر شهری اقدام به راه اندازی سامانه مدیریت نامگذاری معابرو اماکن شهری در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بندر بوشهر نموده است. سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری “منام” با در بر گرفتن تمامی معابر یک شهر و ارائه داشبورد مدیریتی، گزارشات آماری، کارتابل اداری جهت سازمان های مختلف، جست و جوهای پیشرفته، بانک اطلاعاتی معابر و اماکن شهر، بانک اطلاعات ویژگی های توصیفی معابر، دایره المعارف هوشمند نام گذاری، بایگانی صورتجلسات و مصوبات کمیسیون نامگذاری معابر، ایجاد زمینه مشارکت شهروندان و دیگر امکانات نرم افزاری، راه حلی جامع و یکپارچه را جهت مدیران شهری، ارائه نموده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر