شما اینجا هستید

اخبار » افزایش بی ضابطه قیمت مرغ در بوشهر

نرخ مصوب در بوشهر بالا رفت

خبر بندر: درحالی که دولت هنوز روی نرخ مصوب ۵۹٫۸۰۰ تومان برای هر کیلو مرغ گرم تاکید دارد و قیمت بالاتر از آن را تخلف می داند، مسئولان استان بوشهر در گرانی پیشقدم شده و به تازگی نرخ مصوب مرغ را ۶۲ هزارتومان تعیین کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر بندر به نقل از خلیج فارس؛ از اردیبهشت امسال و همزمان با طرح دولت سیزدهم برای هدفمندی یارانه ها، نرخ مصوب مرغ در کشور ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شد، اما طی هفته های اخیر، شاهد پرش قیمت مرغ از نرخ مصوب هستیم، طوری که اکنون مرغ در برخی مغازه های بوشهر تا ۶۵ هزارتومان هم عرضه می شود.

مسئولان جهاد کشاورزی استان می گویند: با تصمیم استانداری، نرخ مصوب مرغ در بوشهر ۶۲ هزارتومان تعیین شده و قیمت بالاتر از آن تخلف است؛ یعنی ۲۵۰۰ تومان بالاتر از قیمت مصوب کشوری.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر درباره اینکه چرا بوشهر زودتر از ستاد تنظیم بازار کشور برای تعیین نرخ جدید مرغ پیشقدم شده؟ به خلیج فارس گفت: با توجه به آنالیز قیمتی که وجود دارد، مرغ با قیمت موردنظر به مغازه نمی رسد و در این شرایط اگر قیمت ۶۲ هزارتومان مصوب نمی شد، عملا شاهد عدم عرضه مرغ در مغازه های استان می بودیم، بنابراین استانداری این تصمیم گیری را انجام داده و بالاتر از آن تخلف است.

به گفته وی، طی پنجشنبه و جمعه شاهد عدم عرضه مرغ در برخی فروشگاههای بوشهر و برخی شهرستان ها بودیم و برخی نیز نرخ بالاتر از قیمت مصوب فروختند که برای ۱۰ مغازه بوشهر پرونده گرانفروشی تشکیل و برای تصمیم گیری به تعزیرات حکومتی ارسال شد. البته انتظار داریم صدور رای سریع تر انجام شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

موسوی معتقد است: رصد بازار بوشهر و شهرستان ها نشان می دهد که تشکیل پرونده برای ۱۰ مغازه بوشهر بازدارنده بوده و تخلفات درباره عرضه مرغ بالاتر از ۶۲ هزارتومان کمتر شده است.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر درباره اینکه چرا عرضه مرغ منجمد کم است، می گوید: طی هفته گذشته کمبود مراکز عرضه مرغ منجمد ۴۵ هزارتومانی در بوشهر و سایر شهرستان ها وجود داشت، ولی از این هفته مراکز توزیع را بیشتر کرده ایم. مثلا اکنون در شهر بوشهر ۱۰ مغازه یا فروشگاه مرغ منجمد را توزیع می کنند و در سایر شهرستان ها هم در تلاش هستیم مراکز توزیع را بیشتر کنیم.

موسوی ادامه داد: مرغ ذخیره شده به اندازه کافی وجود دارد و از فروشگاههای که متقاضی عرضه آن هستند و دارای سردخانه باشند استقبال می کنیم، ضمن اینکه از ۱۶ شهریور همزمان با اربعین حسینی تا آخر ماه صفر ۵۰۰ تن مرغ منجمد در فروشگاههای منتخب و تعاونی های ادارات توزیع شده است.

وی امیدوار است: با توجه به خنک تر شدن هوا، وضعیت جوجه ریزی مرغداری های استان بهتر از مرداد و شهریور شده و بازار مرغ استان ثبات خواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر