شما اینجا هستید

اخبار » تلاش نیروهای بنادر و دریانوردی برای پاکسازی کامل آلودگی های نفتی ساحل شهرستان گناوه

خبربندر: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ششمین روز از عملیات مقابله با آلودگی نفتی در آب های گناوه پاشش دیسپرسنت ( مواد امحا کننده آلودگی نفتی) توسط شناور‌ خلیج فارس و پایش منطقه توسط شناور هادی ۵ انجام گرفت که دور جدید عملیات نیز با آرام شدن دریا، از شنبه پیش رو انجام می‌شود.
به گزارشخبر بندر به نقل از روابط عمومی، محمد شکیبی نسب روز پنجشنبه در تشریح این خبر اظهار کرد: پیرو اعلام آلودگی نفتی در شنبه هفته جاری از همان ساعت اولیه پس از هماهنگی های صورت گرفته، عملیات مقابله آلودگی با حضور تیم های دریایی این اداره کل و با بهره گیری از تمامی تجهیزات و امکانات موردنیاز آغاز شد.

وی بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته میزان آلودگی نفتی در سه مایلی بندر گناوه اکنون بسیار کاهش پیدا کرده اما تا پاک سازی کامل هنوز فاصله داریم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: عامل اصلی در تاخیر پاک سازی کامل آب های گناوه تداوم نشت نفت از خط انتقال گناوه – خارگ است که این مهم تاکنون به طور کامل انجام نشده است.

شکیبی نسب ادامه داد: با توجه به مشخص شدن موقعیت نشت نفت انتظار می رود در کمترین زمان ممکن نسبت به عملیات تعمیر کامل خط لوله انتقال نفت و اتمام نشت نفت محقق شود چراکه تا وجود نشت نفت امکان پاک سازی کامل فراهم نمی شود.

وی گفت: با توجه به تلاطم و مواجی خلیج فارس بخش عملیات عمومی نفت باید پس از آرام شدن دریا نسبت به اعزام تیم فنی و انسداد محل نشت نفت اقدام کند.

شکیبی نسب تصریح کرد: اداره کل دریانوردی استان بوشهر در جریان آلودگی نفتی به عنوان هماهنگ کننده دستگاه های متولی نقش خود را ایفا کرده و همچنین تیم های تخصصی اداره کل نیز از ساعات نخست در محل وقوع آلودگی نفتی در منطقه حاضر و عملیات پاک سازی را آغاز کردند.

پاشش دیسپرسنت در ششمین روز مقابله با آلودگی نفتی در آب های گناوه دور جدید عملیات با آرام شدن دریا از سرگرفته می شود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر