شما اینجا هستید

اخبار » طرح جامع مدیریت پسماند گناوه تصویب شد
گروه : اخبار

طرح جامع مدیریت مدیریت پسماند گناوه تایید شد

خبربندر: رییس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: با پیگیری و همکاری های صورت گرفته، طرح جامع مدیریت پسماند شهر گناوه مورد تایید قرار گرفت.
به گزارش خبربندر، کامبیز عبدالهی در نشست با خبرنگاران بمناسبت هفته محیط زیست افزود: با توجه به اهمیت ساماندهی سایت پسماند گناوه، نشست‌های این کارگروه به صورت مستمر برگزار شد که در نتیجه تعاملات و برنامه ریزی های انجام شده، طرح جامع مدیریت پسماند توسط شهرداری گناوه و معاونت اجرایی و مشاور محیط زیست شهردار گناوه، ارائه و مورد تأیید قرار گرفت و در حال حاضر در مراحل پایانی برای تعیین بودجه و پیمانکار قرار دارد.
وی اظهارداشت: با اجرای طرح جامع مدیریت پسماند، سایت پسماند استاندارد بر اساس پارامترهای محیط زیستی در گناوه ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: طرح ایجاد منطقه شکار ممنوع شمال استان در شهرستان گناوه نیز در دست اقدام است که به زودی نهایی خواهد شد.
عبدالهی گفت: در راستای اهداف سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت‌های این اداره نیز در حال انجام است که تشکیل کارگروه‌های پسماند، شناسایی صنایع آلاینده در سطح شهرستان، پایش صنایع خدماتی و تولیدی، بررسی و شناسایی شنا گاه‌های سالم و ناسالم، پایش تصفیه خانه و نظارت بر دفع اصولی زباله‌های بیمارستان‌ها، نظارت بر تصفیه خانه‌های بیمارستان‌های گناوه و تشکیل کارگروه‌های مختلف از مهمترین موارد فعالیت‌ها است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست گناوه بیان داشت: هر ماه حداقل یک بار، از عمق نیم و یک و نیم متری آب شناگاه ها در ساحل گناوه توسط کارشناسان محیط زیست شهرستان نمونه برداری می‌شود و در آزمایشگاه این اداره مورد پایش قرار می‌گیرند.
وی افزود: بر اساس نتیجه آزمایش‌ها با شهرداری گناوه مکاتبه می‌شود تا با نصب پرچم‌های آبی (محدوده سالم) و پرچم‌های زرد (محدوده ناسالم) به مردم اطلاع رسانی شود.
وی گفت: همشهریان و مسافرانی که قصد شنا کردن و استفاده از ساحل را دارند از حضور در نقاط آلوده شده که با پرچم‌های زرد (محدوده ناسالم) مشخص شده‌اند پرهیز کنند.
وی اظهارکرد:
با اشاره به مشکل تصفیه خانه فاضلاب گناوه گفت: بارها این موضوع توسط اداره حفاظت محیط زیست مطرح و از طریق قانونی پیگیری شده است.
عبدالهی گفت: این اداره پیشنهاد افزایش حوضچه‌های جمع آوری  آب‌های فاضلاب را داده تا بتوان با گسترش این حوضچه‌ها حجم فاضلاب سرازیر شده به تصفیه خانه را کنترل و اقدامات لازم بر این آب‌ها انجام شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران شهرستان گناوه همواره همیار اداره محیط زیست و اثرگذار هستند و انتظار می‌رود که با تداوم این همکاری‌ها بتوان در حفظ محیط زیست شهرستان بیشتر اثرگذار بود و گام‌های مؤثری برداشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر