شما اینجا هستید

اخبار » درخشش استعدادهای جوان در جشنواره تئاتر کارگاهی خورموج
گروه : اخبار , ویژه

به گزارش صدای بندر از  روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتی، جشنواره تئاتر کارگاهی خورموج با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در این جشنواره ۴ اثر با عنوان “این که اون نیست” به کارگردانی مسلم مقنی، “مسیحا” به کارگردانی راحله صادقی، “گزافه‌گویی یک نویسنده” به کارگردانی جعفر عبدالشاهی و “غریبه آشنا”  به کارگردانی سلیمه نعیمی‌فرد در تالار ارشاد خورموج به روی صحنه رفت و ابراهیم شاکری مطلق، ماندانا رضوانی و طوبی شیرکانی داوری جشنواره را به عهده داشتند.

در این جشنواره با رأی هیئت داوران از تمام بازیگران، کارگردانان و عوامل نمایش‌ها با لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد و از راحله صادقی به عنوان هنرمند فعال و تلاشگر در جشنواره تقدیر به عمل آمد و جایزه نقدی و لوح سپاس به علت هدایت نسبتا صحیح بازیگران و استفاده از ابزار کارگاه در جهت خلق یک کار کارگاهی به مسلم مقنی اهدا شد.

همچنین مسلم مقنی جایزه نقدی و لوح سپاس نویسندگی را نیز دریافت کرد.

در بخش بازیگری مرد با تقدیر از محمد صادقی بازیگر نمایش “این که اون نیست”جعفر عبدالشاهی به دلیل حس مناسب و داشتن بیانی نسبتا مناسب بازیگر برگزیده جشنواره انتخاب گردید.

در بخش بازیگری زن نیز با تقدیر از فاطمه اسفرم بازیگر نمایش “غریبه آشنا” از سیده وحیده حسینی بازیگر نمایش “این که اون نیست” به عنوان بازیگر برگزیده با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.

در بخش موسیقی نیز جایزه نقدی و لوح سپاس به سیدمهدی هاشمی به علت خلق فضای موسیقیایی در کار و استفاده خلاقانه از ساز برای ایجاد افکت‌های مورد نیاز با لوح سپاس و جایزه نقدی تقدیر شد.

در آیین اختتامیه مسوول انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر گفت: برگزای جشنواره تئاتر کارگاهی اتفاق خوبی برای تئاتر شهرستان دشتی است و امیدواریم در آینده نزدیک تئاتر خورموج به جایگاه اصلی اش دست یابد.

محمد مظفری افزود: آموزش سرلوحه برنامه های ماست وبرگزاری کارگاه ها و کلاسها برای ارتقای تئاتر در استان بوشهر مفید خواهد بود.

وی اضافه کرد: صمیمیتی که در این جشنواره وجود داشت قابل تقدیر بود وامید است این هم دلی و دوستی مستمر باشد.

مظفری یادآورشد: درآینده برای کسانی که قصد ورود به تئاتر دارند گذراندن دوره های آموزشی الزامی است و در پی آنیم تا دوره های آموزشی را به شکل مقدماتی، پیشرفته و تکمیلی برگزار کنیم.

مسوول انجمن نمایش خورموج نیزگفت: این جشنواره حاصل کارگاه ۳ ماهه ایست که توسط انجمن نمایش خوموج در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

طوبی شیرکانی افزود: کسانی که در این جشنواره حضور داشته اند برای اولین بار یا روی صحنه رفته اند یا کارگردانی کرده اند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به ایده ال ها وجایگاه واقعی نیاز به حمایت بیشتر داریم.

مسوول آموزش انجمن هنرهای نمایشی استان نیز با بررسی نمایش های اجرا شده اظهار داشت: حاصل این کارگاه و جشنواره تجربیات جدیدی بوده که هنر جویان کسب کرده اند وامید است این حرکت ادامه دار باشد.

محب زاده افزود: تئاتر کوتاه نوع و ژانری است که ساختار وشکل خاصی دارد وبه همان نسبت شکل وساختار خود را می طلبد وهر تئاتر کوتاه شده ای تئاتر نیست.

وی اضافه کرد: در تئاتر باید همه عناصر در خدمت نمایش باشند وساختار اجرایی باید بر اساس عناصر غالب بیان شود وگرنه از نظر شیوه اجرا دچار مشکل می شود.

مسوول آموزش انجمن هنرهای نمایشی استان خاطر نشان کرد: جمع شدن دو رخداد در یک رخداد واستفاده از عنصر غافل گیری و جابجایی از نقطه قوت های نمایش های اجرا شده بود.

محب زاده ادامه داد: نمایش های اجرا شده با مخاطب ارتباط برقرار کرد ومشخص شد بازیگر اصول اولیه بازیگری را در کارگاه فرا گرفته است.

وی با اشاره به نمایشی که به شکل پاتومیم اجرا گردید یادآورشد: پانتومیم پیش زمینه تئاتر است که بازیگر عواطف درونی را به حرکت بیان می کند و چون بیان نیست حرکات وسیع تر می شود و حرکت وموسیقی حرف اول را می زند.

محب زاده تصریح کرد: برای انتقال مفاهیم حرکت و چهره و تمام اشاره ها کمک بزرگی به انتقال مفاهیم می کند و استفاده از افکت مهم و انجام هر حرکتی باید علتی داشته باشد.

شایان ذکر است در برگزاری مطلوب  این جشنواره حمید زارعی مسئول محترم فرهنگ سرای خورموج همکاری صمیمانه ای با هنرمندان داشت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر