شما اینجا هستید

سرخط خبرها » بزرگراه بوشهر- برازجان حادثه خیز ترین محوراین استان است
گروه : سرخط خبرها

صدای بندر – مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر گفت: بزرگراه بوشهر- برازجان و پس از آن راه ارتباطی برازجان- گناوه حادثه خیزترین محورهای این استان محسوب می شوند.

به گزارش صدای بندربه نقل ازایرنا، حمیدرضا علم روز یکشنبه درنشست کمیته ایمنی و حمل و نقل استان بوشهر افزود: دربزرگراه بوشهر -برازجان درسال گذشته ۳۰ نفر و محور گناوه – برازجان ۲۵ نفر براثر تصادف و حوادث رانندگی فوت شده اند.

وی با بیان این که واژگونی و سرعت غیرمجاز مهمترین علل تصادفات در این محورها هستند، اضافه کرد: سال گذشته ۲۰۷ نفر در اثر تصادفات درمحورهای برون شهری و ۲۹ نفر در محورهای روستایی استان بوشهر فوت کردند.

علم گفت: آمارها نشان می دهد ۴۹ درصد تلفات ناشی از تصادفات برون شهری استان بوشهر درمحل حادثه به وقوع پیوسته است که این مساله بالا بودن شدت تصادفات ناشی از سرعت زیاد را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: تجهیز بزرگراه های استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت و راه های اصلی دوطرفه به سیستم های کنترل سبقت غیرمجاز می تواند گامی موثر در راستای کاهش شدت تصادفات و تلفات ناشی از آن باشد.

علم اظهارکرد: این مساله بیانگر این است که با توجه به بزرگراهی شدن راه ها و افزایش عرض عبور درچند سال اخیر با این که شرایط تردد وسایل نقلیه آسان تر از قبل شده است ولی به دلیل فراهم نکردن زیرساخت های لازم برای تامین ایمنی بزرگراه ها دراین نوع راه ها شاهد افزایش تصادفات بر اثر تخطی ازسرعت مجاز هستیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر گفت: مهمترین فاکتورهای موثر در بهبود ایمنی راه ها آموزش مهارتی زودبازده، آموزش های عمومی موثر درمیان مدت و بلند مدت و اجرای مقررات به عنوان زودبازده ترین راهکار، نظارت و ارزیابی و تامین استانداردها و انجام اقدامات کم هزینه است.

علم یادآورشد: ۳۰ درصد تلفات ناشی از تصادفات درمحورهای برون شهری و روستایی استان بوشهر مربوط به موتورسیکلت سواران است که دراین ارتباط و به منظور کاهش تلفات اجرای مانور موتورسواران ایمن در جاده ها و برگزاری کارگاه های آموزشی درمساجد دراین استان اجرا شده است.

وی اضافه کرد: آموزش یکی ازمهمترین عوامل کاهش تصادفات و تلفات ناشی ازآن بویژه درحوزه موتورسیکلت است و با توجه به این که استان بوشهر به دلیل اقلیم خاص آب و هوایی وعلاقه مردم استان به استفاده از موتورسیکلت همواره از پرتلفات ترین استان های کشور در بحث تلفات موتورسواران بوده است.

علم گفت: دراین ارتباط این اداره کل با همکاری پلیس راه استان بوشهر با اجرای چهار مرحله طرح موتورسواران ایمن درسال های اخیر سعی درآشنا کردن موتورسواران با خطرات پیش رو و فرهنگ سازی ایمنی در این مقوله داشته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر