شما اینجا هستید

اخبار » گزارش رکورد حبس نفس د زیر آب توسط سبحان بحری +تصاویر
گروه : اخبار

صدای بندر: مصطفی مظفری ؛صبح روزسه شنبه ۱۰/۴/۹۴ بدون هیچ سرو صدایی و اطلاع رسانی در سطح شهرقرار بود که اتفاق مهمی در شهر گناوه بیفتد ولی معلوم نبود چرا کسی سراغ نداشت ما هم به لطف اطلاع رسانی یکی از اقوام جناب بحری از قضیه مطلع شده بودیم خودمان را به محل این اتفاق مهم رساندیم . در محل رکوردگیری حبس نفس زیر آب توسط جوان گناوه ای بجزمسئولین جمعیت هلال احمر گناوه که به واسطه عضویت هفت ساله آقای سبحان بحری و اینکه مادرش با جمعیت هلال احمرهمکاری می کرده رئیس تربیت بدنیوخبرگزاری ایرنا ۴- ۵ نفر از دوستان آقای بحری ومادر ایشان کس دیگری نبود.
در ابتدا ضربان قلب و نبض وی توسط اورژانس گرفته شد ووی آماده شد برای ثبت رکورد. ابتدا آزمایشی دو دقیقه در زیر آب ماند و پس از چند دقیقه استراحت و اینکه ضربان قلبش به حالت عادی برگردد، آماده حبس نفس شد .نگرانی های مادر آقای بحری هم در این بین جالب بود چون یک لحظه آرام وقرار نداشت و مدام به فرزندش گوشزد می کرد که تو می تونی و فکر چیز دیگری را نکن .. بلاخره رکورد دیگری با حضورآقای اشکان دشمن زیاری مسئول کمیته ثبت رکورد استان بوشهر و همچنین داور ثبت رکورد آغاز شد.
پیش از این از این یکبار یکشناگری به صورت غیر رسمی رکورد ۳۰ و ۲ را را برجای گذاشته بود ولی ثبت رسمی نشده بود.
وقتی سبحان ۲ دقیقه و سی ثانیه را رد کرد همه خوشحال شدند آقای عمادی رئیس اداره جوانان و ورزش گناوه خوشحال تر از دیگران به نظر می رسید. و همچنین مادرش که در پوست خود نمی گنجید .داور دقیقه ۳را نشان داد و باز هم بیشتر وداوراینبار دقیقه ۳ و ۳۰ ثانیه را اعلام کرد اما… انگار سبحان قصد بیرون آمدن نداشت . سبحان در زیرآب چهارانگشتش را نشان داد یعنی که می خواهد ۴ دقیقه زیر آب بماند واندک تماشاگران حاضر تشویقش می کردیم و دقیقه شمار از چهار هم گذشت تا اینکه کورنومتر به چهار دقیقه و سی و شش ثانیه و هشتاد و شش ثانیه که سبحان بحری بیرون آمد.
اما حضور چهار دقیقه ای سبحان زیر آب فشار بسیار زیادی به او آورده بود چون چند لحظه نگرانمان کرد و کنترل خود را از دست داد. او لحظاتی نتوانست خود را کنترل کند .ولی سریع تیم پزشکی وارد عمل شد و اکسیژن برای بهبود تنفسش وصل شد.
با وصل شدن اکسیژن دقایقی دیگر سبحان آرام ومطمئن وصحیح و سالم به تست بعد از رکورد پرداخت که خوشبختانه همه چیز خوب بود و حالا نوبت قرائت رکورد توسط داور و مسئول ثبت رکورد بود که با تشویق حضار قرائت گردید. و بعد نوبت عکس و مصاحبه شد.
سبحان بحری در گتگویی که با صدای بندر داشت درباره ی گرایشش به این رشته گفت:خیلی تصادفی به این رشته علاقمند شدم .چون وقتی با بچه ها در دریا شنا می کردیم متوجه شدم که بیشتر از دوستانم زیر آب می مانم و همین باعث شد تا تمرکزم را روی اینکاربیشتر کنم و تمرین بیشتری می کردم تا اینکه یک رکورد دراستخر گرفتم که بالای ۳ دقیقه بود با دوستانم مطرح کردم و تصمیم گرفتم که رکورد دیگری در گناوه انجام دهم با همکاری اداره ورزش و جوانان این امر محقق شد.
قرار است برای ثبت رکورد جهانی و بین المللی این رکورد در آینده نمایندگانی از تهران به گناوه اعزام شوند

لازم به ذکر است که رسمی ترین رکورد گیری در ایران مربوط بهبک جوان گلستانی است که۳دقیقه ۱۴ ثانیه را ثبت کرده ولی رکوردگینس رایک شناگر دانمارکی زد و سال گذشته موفق شد رکورد طولانی ترین نفس گیری در زیر آب را بشکند. «استیگ» توانست به مدت ۲۲ دقیقه بدون نفس کشیدن و استفاده از کپسول اکسیژن در زیر آب دوام بیاورد و رکورد جدیدی را در گینس به ثبت برساند.

IMG-20140701-WA0025IMG-20140701-WA0024IMG-20140701-WA0019IMG-20140701-WA0010

  1. سیما

    سلام عزیزدلم
    خیلی خوشحال شدم
    بهت افتخار میکنم قهرمان من
    دوست دارم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر