شما اینجا هستید
اخبار » طرح پزشک خانواده شهری به زودی در استان بوشهر اجرا می شود

صدای بندر – کدایی: طی نشستی که با حضور تعدادی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مدیرکل بیمه خدمات درمانی استان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رئیس سازمان نظام پزشکی استان و جمعی از خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد ویژگی ها، مزایا و مراحل ثبت نام این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه دکتر خواجه ئیان گفت: امروزه طرح پزشک خانواده در تمام دنیا در حال اجرا است و تا کنون جوابگو هم بوده است. وی گفت: این طرح در کشور ما هم سالهاست که جزء برنامه های دولت بوده و بالاخره با تلاشهای زیاد و همکاری سازمانهای مختلف به مرحله ی اجرا رسیده است. او در ادامه از صدا و سیما و کلیه ی رسانه ها درخواست کرد که در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند تا این طرح با موفقیت به اجرا درآید.

در این نشست دکتر ملکی مدیرکل بیمه خدمات درمانی استان نیز گفت: این طرح یک طرح ملی است و با نگاهی  به کاهش هزینه های پرداختی مردم در حوزه درمان گام بر می دارد. وی در ادامه گفت: هدف این طرح کاهش سهم پرداختی مردم از جیبشان است.

در این نشست دکتر خواجه ئیان ضمن برشمردن مراحل ثبت نام افراد و تشکیل تیم های سلامت گفت :در ابتدا سرپرست هر خانواده باید به همراه شناسنامه و کارت ملی کلیه افراد خانواده، به نزدیکترین مرکز بهداشتی محل سکونت خود مراجعه و ثبت نام کند. بعد از آن تیم های سلامت تشکیل می شود که هر تیم شامل ۴ پزشک عمومی بوده و افراد می توانند یکی را بعنوان پزشک خانواده خود انتخاب کنند. در ادامه مدیرکل بیمه خدمات درمانی استان گفت: در این طرح هزینه ویزیت پزشک عمومی، دارو و خدمات پرستاری در مراجعه به پزشک خانواده رایگان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر