شما اینجا هستید

سرخط خبرها » مردم بوشهر برای دریافت حقوق خود از پرونده اخلال بزرگ اقتصادی نام‌نویسی کنند
گروه : سرخط خبرها

صدای بندر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: مردم بوشهر برای دریافت حقوق خود از پرونده اخلال بزرگ اقتصادی نام‌نویسی کنند.

به گزارش صدای بندر به نقل از خبرگزاری مهر، حیدر بحرانی اظهار داشت: دستگیری افرادی به اتهام انجام معاملات ربا و اخلال در نظام اقتصادی در هفته جاری در این استان برای احقاق حق و جلوگیری از گسترش بیشتر زیان به مردم استان انجام شده است.

حیدر بحرانی افزود: در صورت ادامه این روند و جلوگیری نشدن از اقدام اخلال گران درنظام اقتصادی، ابعاد معاملات ربا توسط آنان ابعاد گسترده تری به خود می گرفت و به تبع آن آسیب بیشتری به افراد جامعه وارد می شد.

وی اضافه کرد: احقاق حق زیان دیدگان و گسترش عدالت از طریق برخورد قضایی با اخلال گران اقتصادی از ضرورت‌های ارزشمند هر جامعه محسوب می‌شود که بی‌شک تلاش دستگاه قضایی در این عرصه موجبات احقاق حق زیان دیدگان را فراهم می کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: هر فردی که در این واقعه دخالت داشته بدون اغماض مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

بحرانی گفت: دستگاه قضایی استان ضمن توجه به مقررات قانون احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی و با در نظر گرفتن مقررات و قوانین کشوری بدون توجه به جوسازی عده ای که منفعت خود را در ادامه این روند می بینند و درمقابل زیان دیگران صاحب سرمایه های نامشروع شده اند، به وظیفه قانونی خود عمل کرده و با هر گونه نشر اکاذیب علیه مسوولان این استان برخورد خواهد کرد.

وی اظهارکرد: با توجه به این که شمار زیادی از مردم استان بوشهر بدون اطلاع از موازین قانونی اقدام به پرداخت وجه به اخلال گران در نظام اقتصادی کرده اند به موجب این بیانیه از همه افرادی که به هر نحوی از اقدامات متهمان دستگیر شده متضرر شده‌اند، دعوت می‌کند برای احقاق حق خویش از روز شنبه مورخه ۱۴ تیرماه جاری به مدت یک ماه به آدرس بوشهر – خیابان شهید چمران – ورزشگاه کارگران مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ارایه اطلاعات اقدام کنند تا دادگستری نسبت به احقاق حق از دست رفته آنان اقدام کند.

بحرانی یادآورشد: نمونه فرم فوق از روز پنجشنبه هفته جاری از طریق سایت رسمی دادگستری بوشهر به آدرس http://www.dadbus.ir قابل دریافت است.

گفتنی است ابتدای هفته جاری رییس کل دادگستری استان بوشهر اعلام کرد: فردی که بیش از ۱۷۸ میلیارد تومان از در قالب قراردادهای صوری مضاربه از مردم در استان بوشهر دریافت کرده بود، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

به گفته وی، این فرد از ۶ هزار و ۵۰ نفر مبالغی دریافت کرده، طوری که یک نفر ۳ میلیاردتومان در اختیار وی قرار داده بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر