شما اینجا هستید

یادداشت اول » امید به تدبیر دولت جدید برای بهبود وضعیت فرهنگ وهنر

امید به تدبیر دولت جدید برای بهبود وضعیت فرهنگ وهنر

با انتخاب آقای دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب و ایجاد شور و نشاط  وفعالیت همه جانبه در جامعه برای بهبود وضعیت فعلی بسیاری از نخبه های صنوف مختلف به بیان مطالبات خود و ارائه پیشنهادات خود به رئیس جمهور منتخب پرداخته اند. دراین بین جامعه هنری که همیشه مظلوم ترین و در حاشیه ترین این صنوف بوده است با توجه به شناختی که از رئیس جمهور منتخب دارند. امید بیشتری به پیگیری مطالباتشان دارد.

بدون شک حوزه فرهنگ وهنر در چند سال گذشته را باید مظلوم ترین صنوف  در بین همه حوزه های مختلف معرفی نمود.عدم توجه به خواسته های به حق هنرمندان ، عدم برنامه ریزی مناسب برای توسعه هنرهای مختلف ، پایین بودن بودجه فرهنگی تخصیصی از طرف دولت،قطع بودجه انجمن های تخصصی هنری بخصوص در سال های اخیر ، محدودیت های بیش از اندازه برای هنرمندان ،بی توجهی به صنوف مختلف هنری ،افزایش ممیزی در حوزه ارزشیابی و نظارت بر آثار هنری را می توان از عمده مشکلات حوزه فرهنگ وهنر در کشور دانست .ضمن اینکه بزرگترین معضل  حوزه فرهنگ وهنر به گواه متخصصان این حوزه نیز سوء مدیریت دراین حوزه است که دلیل عمده اش ناشی از عدم آشنایی  مدیران منصوب در حوزه فرهنگ وهنر می باشد.

کاهش تصدی گری دولت در حیطه فرهنگ وهنر و سپردن سکان هدایت این حوزه به عالمان آن،شاید بزرگترین دغدغه هنرمندان رشته های مختلف هنری است.اتفاقی که اگر رخ دهد می تواند بیماری مزمن سوء مدیریت فرهنگی را علاج نماید.

همه مشکلات فوق متاسفانه در استان های دور از مرکز بخصوص در استان بوشهر  با درصد بیشتری گریبان هنرمندان و فعالان این عرصه را گرفته و این فشارها و تنگناهای فرهنگی تا جایی پیش رفته که فعالیت فرهنگی را برای خیلی از فعالان این حوزه غیر ممکن کرده است .حال در آستانه تحول مدیریتی در سطح کشور هنرمندان بی صبرانه منتظر تغیرات بنیادین در حوزه فرهنگ وهنر باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر