شما اینجا هستید

اخبار » شاهکار داور جوان گناوه ای/ تعاونکردار جان بازیکن شهرداری ماهشهر را نجات داد
گروه : اخبار

به گزارش خبر بندر به نقل از “ورزش سه”، معدود آبادانی های حاضر در ورزشگاه تختی چند روز پیش وقتی برای حمایت از تیم صنعت نفت نوین در بازی معوقه هفته اول رقابت های دسته دوم کشور در جدال با شهرداری ماهشهر به ورزشگاه آمده بودند دراواخر نیمه دوم شاهد صحنه ای بودند که نمونه اش را به ندرت می توان در فوتبال دنیا پیدا کرد، صحنه ای که داور باهوش بازی جان یکی از بازیکنان را نجات داد و از مرگ مغزی این فوتبالیست جوان جلوگیری کرد.

index

امرا.. تعاونکردار داور جوان اهل گناوه که وظیفه قضاوت بازی دو تیم را برعهده داشت در دقیقه ۸۰ با گرفتن خطا برای آبادانی ها و دادن یک ضربه ایستگاهی به میزبان بازی را پیگیری کرد که ارسال این ضربه ایستگاهی منجر به برخورد شدید دروازه بان و مدافع شهرداری ماهشهر و مصدومیت شدید مدافع ماهشهری ها شد. صحنه ای که محمد بختیاری را بیهوش به روی زمین انداخت چون دروازه بان شهرداری به جای توپ با مشت به سر هم تیمی خود ضربه زد تا این بازیکن از ناحیه گیجگاه صدمه دیده و بیهوش روی زمین بیافتد.
تعاونکردار که خود دانشجوی دکترای فیزیولوژی است وقتی بالای سر بازیکن حاضر شد تا از وضعیت او مطلع شود با توجه به آشنا بودن با مسائل پزشکی و کمک های اولیه وقتی دید مدافع شهرداری در حال ورود به کما و ایست مغزی است به سرعت مراحل احیای مصدوم و کمک های اولیه پزشکی را تا ورود اورژانس انجام داد و همان سرعت عمل چند ثانیه ای داور هوشیار و تحصیل کرده گناوه ای جان یک بازیکن بی گناه را نجات داد تا یکی از صحنه های نادر فوتبال دنیا در ورزشگاه تختی آبادان و در دیار برزیلی ها رقم بخورد.

 


تعاونکردار در تشریح این اتفاق گفت:« در ابتدا فکر کردم یک برخورد کوچک میان دو هم تیمی رخ داده اما وقتی بالای سر بازیکن مصدوم رسیدم تا شرایطش را جویا شوم دیدم مردمک چشمش در حال چرخیدن و ورود مصدوم به کما است از همین رو آن چیزی که از کمک های اولیه پزشکی را بلد بودم پیاده کردم و خوشبختانه مثمرثمر واقع شد.مردمک چشم بازیکن رفته بود و تنها سفیدک چشم مانده بود از همین رو اکسیژن رسانی را با تنفس مصنوعی انجام دادم».

 


در سال هایی که اتفاقات ناگوار در زمین های فوتبال در اقصی نقاط دنیا حوادث تلخی را رقم می زند و در خود ایران به خصوص در لیگ های دسته پایین تر شاهد مرگ بازیکنان بی گناه زیادی به خاطر عدم آشنایی با مسائل پزشکی به چشم دیده شده است هنرنمایی داور جوان و تحصیل کرده اهل گناه در آبادان می تواند یکی از اتفاقات شیرین سال های اخیر فوتبال ایران باشد، جایی که هنر و دانش یک دانشجوی پزشکی دوباره حیات را به یک بازیکن و خانواده اش بازگرداند.
محمد بختیاری مدافع شهردای ماهشهر بعد از این حادثه ناگوار توسط اورژانس به بیمارستان منتقل و بعد از یکی دو روز تحت نظر بودن دوباره توانست بدون مشکل به تمرینات تیم باشگاهی اش بازگشته و فوتبالش را ادامه دهد. بازیکنی که مسلما زندگی اش را به لطف خداوند و حضور داور اهل گناوه مدیون است.

 

  1. غلامرضا حسین پور

    لایک داره، علم در تمام مراحل زندگی و در تمام اقصی نقاط و جاهای زندگی حائز اهمیت هست،حتی زمین فوتبال،مردم ما باید در این موارد،حد اقل باید کمک های اولیه رو بدونن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر