شما اینجا هستید

سرخط خبرها » پیاده روی دیابتی ها در دیلم+ تصاویر
گروه : سرخط خبرها

صدای بندر – دیلم- طاهری نیا: به مناسبت هفته سلامت همایش پیاده روی خانوادگی بیماران دیابتی و رابطین بهداشتی دیلم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم،در این مراسم که صبح امروز برگزار شد بیماران دیابتی و رابطین بهداشتی از مرکز بهداشتی درمانی امام رضا(ع) تا ساحل را پیاده روی کردند.
به گزارش صدای بندر : معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم در جمع بیماران دیابتی گفت: در برنامه خودمراقبتی که شعار امسال هفته سلامت است بایستی به این نکته توجه کنیم که خودمان مراقبت سلامتی خودمان باشیم و تلاش کنیم راههای مراقبت از سلامتی خودمان را فرا بگیریم.
انتقام عزیززاده کشمش تپه افزود: برای تحقق شعار امسال یک عمر سلامت ،با خود مراقبتی مشارکت مردم یک امر لازم و ضروری است و خودمراقبتی یعنی اینکه توصیه های پزشک و کارشناس بهداشت و تغذیه را یاد بگیریم و در زندگی روزمره به این توصیه ها عمل کنیم.
وی بیان داشت: باید سعی کنیم برای حفظ سلامتی خود وقت بگذاریم و توجه به سلامتان برایمان مقدم بر سایر امور باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت دیلم خاطرنشان کرد: اگر الان به بهانه مشغله زیاد و کارهای روزمره به سلامتمان توجه نکنیم فردا باید تمامی سرمایه جمع آوری شده را برای بدست آوردن سلامتی هزینه کنیم و این اتلاف وقت ،هزینه و یک عمر زندگی است.
عزیززاده خودمراقبتی برای بیماران دیابتی را امری مهم و ضروری دانست و افزود: اگر علایم افزایش قندخون را بدانیم و بدانیم در موقع افزایش یا کاهش قندخون و بی حالی چکار کنیم کمتر نیاز به مراجعه به پزشک پیدا خواهیم کرد.
وی به بیماران دیابتی توصیه کرد: ورزش و فعالیت بدنی روزانه را فراموش نکنند و حداقل روی بیست دقیقه تا نیم ساعت پیاه روی داشته باشند.
وی اضافه کرد: باید اطلاعات پزشکی و بهداشتی را از منابع موثق و معتبر بدست بیاوریم و شبکه بهداشت،رادیو و تلویزیون و روزنامه ها منابع موثق و معتبر برای کسب این اطلاعات و توصیه های پزشکی هستند.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: بیماران دیابتی باید این نکته را در مصرف داروها توجه داشته باشند که قرصها و داورهای خود را سر ساعت و به طور منظم مصرف کنند تا خدای ناکرده در هنگام فعالیت بدنی یا کارهای روزمره دچار مشکل نشوند.
آذین صبوری بر رعایت رژیم غذایی بیماران دیابتی تاکید کرد و افزود: توصیه ما به بیماران دیابتی استفاده از نانهای سبوس دار و دارای هیدرات کرین کمتر مثل نان تافتون است.
کارشناس پیشگیری واحد دیابت شهرستان دیلم گفت: مشارکت و حضور خانمها در برنامه های آموزشی و پیاده روی واحد بسیار خوب و چشمگیر است ولی متاسفانه حضور مردان در این برنامه ها خیلی ضعیف و نشان از عدم توجه مردان به سلامت خودشان است.

IMG_0052IMG_0096IMG_0066IMG_0025

  1. فاطمه

    با سلام برنامه خوبى بود اما کاشکى این برنامه همه روزوساعت مشخصى داشت با تشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر