شما اینجا هستید

اخبار » بازار الکتـــــــرونیک (اینتــــــــرنتی)
گروه : اخبار

زهرا علی پور-بدانید مادام که در احتیاجات صنایع پیشرفته، دست خود را پیش دیگران دراز کنید و به دریوزگی عمر را بگذرانید، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات در شما شکوفا نخواهد شد.«امام خمینی (ره)»

با توجه به اینکه ما در عصری قرار داریم که تکنولوژی و ارتباطات حرف اول را می زند و گسترش روزافزون فناوری ارتباطات انقلابی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها و عملکرد سازمانها ایجاد کرده است پس چه خوب است که ما هم همراه با این پیشرفتها گام برداریم. ما هر روز شاهد گسترش صادرات و واردات بین کشورهای مختلف هستیم فناوری اطلاعات و ارتباطات در بعد اقتصادی کشورها نیز تأثیرگذار بوده که این امر هم باعث پیشرفته تر کردن کسب و کار و هم کاهش سفرهای وقت گیر و بیهوده ای که بواسطه این مبادلات صورت می گرفت شده است.

قبل از هر چیز مبحث را با تعریف بازارالکترونیکی شروع می کنیم. بازار الکترونیک به بازاری گفته می شود که ارتباط متقابلی بین مشتری و سازمان برقرار است که این ارتباط در یک محیط پیشرفته و کاملاً رسانه ای به منظور کسب سود برای شخص یا سازمان مربوط صورت می پذیرد. و تعریف دیگری که از این بازار ارائه شده پرداخت به ازای هر کلیک است. آغاز این بازار به اوایل دهه ی ۹۰ بر می گردد و در حال حاضر آخرین قدم در این زمینه تکامل تجارت آنلاین و بکارگیری اینترنت جهت سرعت بخشیدن به فروش کالا و خدمات است.

بازار الکترونیک همان اهداف بازار سنتی را دنبال می کند و در واقع کار همان کار است، با این تفاوت که بازار الکترونیک با بکارگیری ابزارها و روش های نوین فناوری جدید به دنبال نوآوری است.

تجارت الکترونیک در ایران

تجارت الکترونیک هنوز در ایران  بطور کاملاً آنلاین شکل نگرفته و حتی زیرساختهای لازم برای آن بوجود نیامده است. واین امر موجب بروز معضلات فراوانی در عرصه ی تجارت ایران شده است.کشور ما در این زمینه کشوری جوان است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه درازی را در پیش رو دارد. این تجارت در ایران همکاری شرکتهای داخلی و و صنایع را می طلبد و بدون ایجاد سیستم مالی و اعتباری صحیح امکان پذیر نیست و این امر فقط با حمایت بانکها و موسسات مالی و اعتباری امکان پذیر است. به علت نبود یک سیستم بانکداری پیشرفته الکترونیک در کشور، پول و سرمایه داخلی به سمت سیستم های معتبر خارجی انتقال می یابد و بانک های داخلی از جذب سهم عمده ای از سرمایه داخلی بی بهره می مانند و به همین علت جریان خروج ارز از کشور شدت می گیرد و اقتصاد کشور دچار مشکلاتی می شود.

ادامه دارد …

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر