شما اینجا هستید

سرخط خبرها » آیت الله مکارم‌شیرازی: دولت را تضعیف نکنیم
گروه : سرخط خبرها

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه الان خطر بزرگی، مسائل اخلاقی و ارزشی و فرهنگ اسلامی را در کشور ما تهدید می‌کند، گفت: با این حال در شرایط کنونی باید از دولت حمایت کرده وآن را تضعیف نکنیم.

صدای بندر: به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عصر سه شنبه در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و خانواده شهدای این حزب، در پاسخ به اظهارات محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موئلفه اسلامی که از برخی مسائل و دیدگاه‌های فرهنگی مسئولان گلایه کرده بود، اظهار کرد: شما در مقابل افرادی که وا داده‌اند و مرعوب شعارهای غربی شده‌اند بایستید و روی جامعیت اسلام تکیه کنید.

وی اسلام را دین جامعی دانست که فقط دستورات عبادی ندارد بلکه برای تمام زندگی بشر برنامه دارد، حتی مسائلی که در دنیای امروز پیش بینی نشده در برنامه‌های اسلام پیدا می‌شود.

این مرجع تقلید تاکید کرد: به هیچ وجه کم و کسری در اسلام وجود ندارد بلکه قواعدی در اسلام وجود دارد که همه مسائل و مشکلات بشر را برطرف می‌کند.

اگر مسئولی در مسیر خطرناک می‌رود، منطقی و معتدل با او صحبت شود

آیت‌الله مکارم شیرازی از برخی مسائل ضدفرهنگی احساس خطر کرد و گفت: الان خطر بزرگی، مسائل اخلاقی و ارزشی و فرهنگ اسلامی را در کشور ما تهدید می‌کند. عوامل این خطر چه کسانی هستند و چیست، بماند ولی بالاخره این خطر وجود دارد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اوضاع و شرایط کنونی به گونه‌ای است که ما باید از دولت حمایت کنیم و دولت را تضعیف نکنیم، اما معنایش این نیست که وقتی مشکلی دیدیم انتقاد نداشته باشیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی به این نکته تاکید کرد که اگر مسئولی در مسیری می‌رود که خطرناک است باید منطقی و معتدل با او صحبت شود و از افراط و تفریط نیز پرهیز شود.

وی افزود: من احساس می‌کنم خطراتی وجود دارد و باید ریشه‌های این مسائل را اصلاح کنیم و کاری کنیم در این شرایط خاص غرق در ارزش‌های مادی غربی نشویم و ارزش‌های الهی و معنوی اسلامی را بتوانیم حفظ کنیم، این مسئله گاهی هزینه هم دارد و باید هزینه آن را پرداخت کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی تکفیری‌ها را خطر بزرگی برای جهان اسلام، شیعه، سنی و کل بشریت دانست و تاکید کرد: تکفیری‌ها اسلام را واژگون نشان می‌دهند. اسلام که دین رحمت و محبت است دین خونریزی و بی‌رحم نشان می‌هند و لطمه بزرگی به اسلام می‌زنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تکفیری‌ها همه جا حمام خون به راه انداخته‌اند اظهار کرد: هیچ زمانی مثل امروز در کشورهای اسلامی خونریزی نبوده در حالی که دشمن در حاشیه امن و امان نشسته و خوشحالی می‌کند که به مقصود خود رسیده است.

وی خواستار همفکری و تعامل علما و شخصیت‌های سیاسی جهان اسلام برای ریشه کن کردن تکفیری‌ها شد و گفت: من برای دعوت به همایش تکفیری‌ها که در آینده برگزار می‌شود به علمای اندونزی پیامی فرستادم و به این نکته اشاره کردم که یا باید تکفیری‌ها را توجیه کنیم و بر سر عقل بیاوریم و یا بگوئیم اینها اقلیتی هستند که باید منزوی شوند و حساب آنها را از حساب اسلام و مسلمانان جدا کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تمجید از حرکت سیاسی حزب موتلفه اسلامی و پایداری اعضای آن اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی از حزب‌هایی است که امتحان خودش را داده است. معمولا جناح‌های سیاسی بسیار زود تغییر شکل می‌دهند و به هر سو که باد بوزد به آن سمت می‌روند ولی بحمدلله حزب موتلفه اسلامی طی سال‌های بسیار طولانی قبل و بعد از انقلاب توانسته مسیر خود را ثابت نگه دارد و تغییری در مسیرش ندهد و این افتخار بزرگی است و امیدواریم باز همچنان همین مسیر را ادامه دهند.

وی تکیه به مرجعیت را یکی از مهم‌ترین عوامل استواری حزب موتلفه اسلامی دانست و تاکید کرد: امیرالمومنین (ع) درباره کسانی که خط‌شان را عوض می‌کنند می‌فرماید اینها تکیه به پایگاه محکمی ندارند و هر بادی بوزد همراه آن حرکت می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: قرآن مجید به کسانی که هدفشان خداوند باشد و استقامت داشته باشند وعده می‌دهد که نیروهای عالم بالا به حمایت آنها بر می‌خیزند و فرشتگان به یاری آنها می‌آیند و دو بشارت به اینها می‌دهند که نسبت به آینده نهراسند و نسبت به گذشته غمگین نباشند و فرشتگان آنها را در زندگی دنیا حفظ می‌کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر