شما اینجا هستید

ویژه » حضور موفقیت آمیز نمایش خیابانی یوسف دردو جشنواره تئاتر ملی
گروه : ویژه

 نمایش خیابانی یوسف نوشته و کار محمد مظفری و کاری از گروه تئاتر ایلیا که با حمایت انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر تولید و بیش از ۱۰ اجرای عمومی را در استان بوشهر انجام داده بود طی چند هفته ی گذشته در دو جشنواره ملی حضور موفقیت آمیزی داشت و این حضور موفقیت آمیز به کسب مقام های برتر توسط عوامل این نمایش خیابانی در این دو جشنواره گردید.

مظفری افزود: ابتدا نمایش خیابانی یوسف در جشنواره ملی تجلی بصیرت که طی روزهای ۹ تا ۱۷ دی ماه در سراسر کشور حضور موفقیت آمیزی داشت.

 مظفری اضافه کرد: گروه نمایشی یوسف به عنوان تنها نماینده استان بوشهر در دهمین جشنواره سراسری  تئاتر بسیج که طی روزهای ۲۶ تا ۳۰ دی ماه در سمنان برگزارگردید، شرکت کرد و در بین تمامی گروه های شرکت کننده موفق به کسب جوایزاصلی جشنواره شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس جایزه اول متن و طرح و ایده به محمد مظفری نویسنده نمایش یوسف و جایزه برتر کار گردانی هم به وی تعلق گرفت.

مظفری خاطر نشان ساخت: جایزه اول بازیگری زن جشنواره در بخش خیابانی به فرانک بلورزاده و جایزه سوم بازیگری مرد نیز به رضا زیتونی بازیگر مرد نمایش یوسف اعطا شد.

وی ابراز داشت: این نمایش خیابانی که با موضوع دفاع مقدس ساخته شده داستان پدر و مادر شهیدی راروایت ی کند که بعد از سال ها از پایان جنگ، هنوز هیچ نشانی از فرزند شهیدشان ندارند.

مظفری در ادامه تشریح این نمایشنامه گفت: آنها قصد دارند با گروه تفحصی که قرار است در نطقه عملیاتی کربلای چهار به تفحص شهدا بپردازند، عازم منطقه شوند ولی این امر با مخالفت مسئولین گروه تفحص روبر می شود.

وی بیان کرد: این نمایش پیش از شرکت در این دو جشنواره اجراهای عمومی متعددی را در سطح استان بوشهر بخصوص در دانشگاه های استان برگزار کرد، که با استقبال مخاطبین روبرو شد.

مظفری متذکر شد: همچنین این نمایش در گلزار شهدای بوشهر و در سالروز عملیات کربلای چهار و یادواره شهدای ورزشکار خوموج نیز اجرار گردید.

وی با اشاره به بازیگران این نمایش گفت: در این نمایش خانم فرانک بلورزاده وآقایان رضا زیتونی، مهرداد محسنی و میثم بشکوه  بازی می کنند.

مظفری با اشاره به  دیگر عوامل این نمایش نیز افزود: مشاور کارگردان مرتضی قائد پوری، دستیار کارگردان درنا همتی، موسیقی اسماعیل احمدی، گروه سنج و دمام حسین خدری، احمد شیخ ذاکر و اسماعیل احمدی دیگر عوامل نمایش خیابانی یوسف هستند.

وی گفت: در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر بسیج که روز ۳۰دی ماه در فرهنگسرای گومش شهر سمنان و با حضور مسئولین کشور ی و لشکری برگزار شد،  سردار فضلی جانشین فرماندهی نیروی مقاومت بسیج و سردار استاد حسینی فرمانده سپاه استان سمنان  به صورت ویژه از اجرای نمایش یوسف و عوامل این گروه تقدیر کردند.

 نمایش خیابانی یوسف  نوشته و کار محمد مظفری و کاری از گروه تئاتر ایلیا که با حمایت انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر تولید وبیش از ۱۰اجرای عمومی را در استان بوشهر انجام داده بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر