شما اینجا هستید

پرنده نگری » نه چک زدیم نه چونه – ماهواره اومد به خونه
گروه : پرنده نگری

نه چک زدیم نه چونه  عروس اومد به خونه…  این شعر زیبا و ضرب المثل قدیمی ایرانی را که معرف حضور همه عزیزان هست؟ بله، خدمتتان عرض شود که در راستای اجرایی نمودن ضرب المثل های قدیمی ایرانی و حفظ این میراث گران بها اخیرا  تلویزیون قدم های مهم و موثری را برداشته که از جمله اون ها میشه به عملی نمودن شعر یا ضرب المثل  ذکر شده بالا اشاره نمود.

آقا جان در همین راستا و در راستای  تحقق شعار بالا، دیگه هیچ نیازی به خریدن  ماهواره نیست! چون ماهواره در خانه شماست، دیگه نباید  نگران برداشتن دیش هاتون  از بالای خونه هاتون با حرکات راپل باشید. چون برنامه های  شبیه سازی شده ماهواره رو از طریق تلویزیون خودمون  میتونید راحت  ببینید.

البته فرقی هم نمیکنه که خود همون برنامه های ماهواره رو پخش کنید یا مشابهش رو نشون بدیدا، اصلا فرق نمی کنه مثل اینه که شما میرید داروخونه و متصدی میگه: شربت فلان رو ندارم مشابهش رو دارم… حالا تلویزیون هم در همین راه از روش فوق استفاده کرده؛ یعنی به جای اینکه برنامه های ماهواره رو ضبط کنه و بیاد از تلویزیون خودمون پخشش کنه، میاد برنامه ها رو ضبط میکنه  ولی بعد میاد از روشون کپی میکنه و برنامه جدید میسازه و به ما نشون میده تا با کمترین  خرجی برنامه های تلویزیون ساخته بشه و مردم هم حس کنن دارند ماهواره می بینند!! البته این شیوه در مرحله آزمایشی قرار داره و فعلا فقط  از کپی و شبیه سازی از تبلیغات ماهواه شروع شده و فعلن فقط از برنامه های تله شاپ ها یا تلویزیون های تبلیغ کالا کپی برداری میشه و امید میره تا ماه های آینده در زمینه های دیگه هم به صنعت مونتاژ برنامه های دیگر ماهواره دست پیدا کنیم و خودمون خودکفا بشیم.

و در پرانتز بگم که یکی از دوستان قبل از انتشار این مطلب گفت که تلویزیون سریالی هم داره پخش می کنه به اسم “مسیر انحرافی” که اصلاً کپی برداری از سریال لاست معروف(گمشدگان) نیستا، بلکه شبیه اونه… راستی سریال دختران حوا هم مثل سریال آمریکایی “زنان خانه دار” نیستا!! پس دیگه خیلی به خودکفایی نزدیک شدیم و از فاز کپی  برداری از تبلیغات به فاز کپی برداری از سریالها هم وارد شدیم… مبارکه… راستی فردا نگید کبنا آمریکایی شده و از اون حرفا… دوستان گفتند و ما در اینترنت سرچی کردیم و دیدیم بعلهههه…

و در آخر اینکه، از این پس به جای واژه سخیف کپی برداری بگیم: “ایرانیزه” شدن فیلمهای اونور آب!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر