شما اینجا هستید

اخبار » سعی می کنیم که شهردار جدید را با ۹ رای انتخاب کنیم
گروه : اخبار

گفتگو: اسماعیل کشتکار

گفتگو با سلیمان نظام پور عضو شورای شهر گناوه

۱-فکر می کنید چه عواملی باعث شد که در این دوره با این آرا عنصر اصلی شورا شوید؟

به نظر بنده تا لطف کریمانه اش شامل حال کسی نشود موفقیت در هر امری محال به نظر می رسد، پس اول اینکه لطف خدای باری تعالی و دوم اینکه اعتمادی که ملت شریف، نجیب و شهیدپرور شهر گناوه نسبت به این حقیر ابراز نمودند باعث گردید تا در جمع نه نفره شورای اسلامی قرار گیرم، امیدورام که لایق رای شهروندان باشم.

۲-گویا شهرداری بدهی های زیادی دارد چه برنامه هایی برای پرداخت بداهی های شهرداری دارید؟

اولا بدهی های شهرداری دقیقا مشخص نیست که چه مقدار بدهی مربوط به طرحهای استانی باشد و چه مقدار بدهی مربوط به طرحهای شهرستانی است، اما انتظار داریم به امید از خدا با انتخاب شهردار قدر و توانا بتواند از پتانسیلهای موجود در منطقه و همچنین شهرستانی(فرماندار)، استانی(استاندار) و کشوری(وزرات کشور) بتواند با رایزنیهایی که انجام می دهد این مهم را بر دوش ملت شریف گناوه برداشته تا شاهد پیشرفت در امورات شهر و آنچه که مردم توقع دارند انجام وظیفه نماییم.

آیا راهکاری وجود دارد که شما برای پیشرفت موفقیت پل ارتباطی با ارگانهای پایتخت بزنید؟

به امید از خدا و با تعهداتی که دولت جناب آقای دکتر روحانی اعمال خواهند فرمود انتظار داریم که بتوانیم با مسئولین استانی و کشوری جهت حل معضل و مشکلات شهرمان چاره ای بی اندیشیم.

برای انتخاب شهردار گزینه خاصی مدنظر شماست؟

این مهم و حتی وظیفه اصلی شورا نه تنها ذهن و فکر بنده را به خود مشغول کرده است بلکه همه سروران اعضای شورا را دغدغه ای مضاعف به خود داده است، اما به امید از خدا با وفاقی که بین اعضا مشاهده می شود امیدورایم که، شهرداری برای شهرمان انتخاب شود که ۱-از مدیریت خاص برخوردار باشد. ۲-از ایمان به خدا و اخلاص و اعتماد برخوردار باشد. ۳-از بیشترین توجه به امورات مردم برخوردار باشد. ۴-از خلاقیت و ابتکار و فردی دنیا دیده باشد. ۵-توانایی ایجاد ارتباط با سایر دستگاهها و مسئولین استانی و کشوری را داشته باشد. ۶-متخصص و دارای سابقه در امورات شهری و شهرسازی بوده و با شورا تعامل بسیار خوبی داشته باشد.

برای جوانان و ورزشکاران شهر چه برنامه ای دارید؟

بدلیل اینکه خود ورزشکار بوده و هستم و بر مشکلات این قبیل عزیزان اشراف کامل دارم. در نظر داریم در همین رابطه از طریق شورا صندوقی در جهت حمایت از ورزشکاران و هنرمندان دایر نماییم که امیدواریم غیور مردان شهرمان این حرکت خدا پسندانه را در جهت کمک به جوانان شهرمان که باعث انگیزه بیشتر و افتخار آفرینی می شود با بذل مال خویش ما را یاری نمایند.

آیا ساخت پارک جنگلی در تل چیتی در ساحل شهر گناوه انجام می شود ؟

در این مورد اطلاع دقیقی ندارم اما اگر چنین هم باشد ملت فهیم و شریف گناوه حتما همراهی خواهند کرد مشروط به اینکه شهرداری و دولت تا چه مقدار حقوق مالکین را مدنظر قرار خواهند داد.

چه کسی  رئیس شورا می شود؟

ما همدل و هم قسم شده ایم که خدمت به خلق عبادت است، پس کرسی دنیا برای هیچ یک از اعضا معنا ندارد، اما بخاطر مسیر اداری و قانونی شهر شورا را به دست یک نفر بعنوان رئیس شورا با تایید نه رای به او خواهیم داد.

شایعه شده که شورا به دو دسته تقسیم شده است این خبر صحت دارد؟

به هیچ وجه صحت ندارد واز دوستان  خواهش میکنم که شکافی بین ما ایجاد نکنند. وماهم سعی می کنیم که شهردار جدید را با ۹ رای انتخاب کنیم

آقای نظام پور برنامه های شما برای اداره بهتر شهر چیست؟

با تجربه از دوره های گذشته لازم دانستم که برنامه واهدافم را در محافل و جلسات مطرح نمایم که در این خصوص با توجه به مشکلات شهر چهار مورد را مدنظر قرار دادم که بدین شرح می باشند ۱-معیشت مردم ۲-محل زندگی مردم ۳-طبابت مردم ۴-آرزوی دیرینه همه ما شهرستان گناوه دایر نمودن فروردگاه گناوه بوده است، اما در خصوص معیشت مردم چهار راهکار ارائه داده ام و آنرا پیگیری خواهم نمود ۱-نیک می دانید که شهر گناوه یک شهر بندری، منحصر به فرد و تک شغلی است به نحوی که چه افراد شاغل در ادارات و چه افراد آزاد بطور مستقیم وغیر مستقیم از طریق دریا سود می برند حال نظر به اصل ۱۰۲ قانون اساسی که مجلس شورای اسلامی از سه مسیر می تواند پیشنهاد مصوبه داشته باشد ۱-از طریق ریاست محترم جمهوری ۲-از طریق نمایندگان محترم مجلس ۳-از طریق نمایندگان عالی شوراها در استانها که در همین رابطه می توانیم کالاهایی که واردات آنها به گناوه ممنوع شد پیگیری نموده و آنها را آزاد نماییم کما اینکه همین کالاهای ممنوعه در سایر بنادر آزاد وارد می شوند و هیچ ممنوعیتی هم ندارند. دوم اینکه تلاش مجددانه و پیگیری بی وقفه در جهت گرفتن امتیاز جهت بندر گناوه بعنوان بندر تجاری آزاد. سوم اینکه ایجاد یک مرکز اشتغال زا که حداقل چنانچه مشکلی در جهت معیشت مردم بوجود آمد بصورت رزرو بتواند پاسخگوی مشکلات این شهر باشد. چهارم اینکه با فعال نمودن سد کوثر بتوانیم دشت لیروای و حیات داود را از نظر کشاورزی مستعد نمائیم، مورد دوم که در برنامه هایم لحاظ نموده ام، محل زندگی مردم است که در این رابطه چنانچه در چاره اندیشی این معضل تعجیل صورت نپذیرد گناوه را با مشکل روبرو خواهد نمود و آن فعال نمودن فاضلاب شهری می باشد چرا؟ و تا کی! حتی برای یک عکس رادیولوژی یا بایستی نیازمند بهبان باشیم یا برازجان یا بوشهر. که در مجموع شعار حقیر بدین شکل خلاصه می شود معیشت بوجود آید امنیت شکل می گیرد، امنیت حاکم شود رضایت حادث می گردد

یکی از سوالات مهم و اساسی که در جلسات پرسش و پاسخ  انتخابات شورا هامطرح شد مبارزه با رانت خواری از جمله زمین خواری است، آیا شما برنامه ای برای مبارزه با این معضل دارید؟

متاسفانه از گوشه وکنار می شنوم که می گویند فلانی هم آمده تا زمینهایش را آزاد کند، این را نوشتم تا شهروندان مرتکب گناه قبلی که همان شک وظن وگمان است نشوند زیرا حقیر حتی یک وجب زمین در محدوده شهر گناوه ندارم و اما در پاسخ به سوال شما چنانچه مدیریت شهرداری بصورت سیستمی صورت گیرد یعنی اینکه اگر امورات شهرداری دارای مراحلی باشد و هر یک از مرحله را یک شخص انجام دهد فریب خطا و رانت خواری بسیار ضعیف می شود اما اگر مثلااز ابتدا تا انتها هر امری توسط یک نفرانجام پذیرد، این نوع مدیریت، مدیریت فردی است که ضریب خطا و خیانت بسیار بالاست. که در این خصوص تلاش در جهت مدیریت سیستمی داریم.

اگر صحبت دیگری دارید بفرمایید؟

ممنون ،حالا که این فرصت دست داده تا با همشهریانم حرفهایم بزنم دوست دارم خلاصه ای از عملکردم را به عنوان مسئول دفتر نماینده مجلس در شهر گناوهگزارشی بدهم،اینجانب دردوره نمایندگی آقای میگلی  از وی خواستم که دفتری در گناوه دایر نماید تا چنانچه شهروندی نیاز به نامه وی داشته باشد از طریق همین دفتر انجام گیرد و نیازی به بوشهر و تهران نباشد. دوم اینکه: با رایزنیهای بسیار زیادی که به اتفاق فرماندار وقت انجام دادند نیروگاه گازی را از شبانکاره به زمین باتلاقی پوزگاه منتقل نمودند سوم اینکه: امتیاز پتروشیمی که حدفاصل شهرک صنعتی بندر ریگ و خود شهر ریگ قرار دارد با تلاشهای بی وقفه از طریق ایشان گرفته شد که در حال حاضر چنانچه حتی از طریق فرماندار محترم شهرستان هم پیگیری شود به مرحله عملیاتی در خواهد آمد. چهارم اینکه با پیگیریهای حقیر و با عدله خاص و مستدل از ایشان خواسته شد تا در مورد فرودگاه گناوه رایزنیهای را انجام دهد که با مکاتبات موجود ۷۰در صد کار این مهم در دستور کار هوا فضا قرار گرفته که نیاز به پیگیری مجدد از طریق نماینده محترم جناب آقای جمیری دارد. پنجم اینکه: بیش از دویست نفر از شهروندان که نیازمند وام بودند با معرفی به صندوق مهر رضا(ع) در اختیار آنان داده شد. ششم اینکه: طی درخواستی که تیم پرسپولیس گناوه ارائه نمودند و پیگیریهای شبانه روزی این حقیر باعث گردید تا آقای میگلی نژاد امتیاز لیگ دسته دو کشور را از ایرانجوان بوشهر گرفته و به پرسپولیس گناوه بدهد. هفتم اینکه: مبالغی را از طریق بهزیستی استان در اختیار بهزیستی گناوه قرار دارند و حقیر هم با مراجعه افراد بی بضاعت آنها را به بهزیستی معرفی تا مبلغ درخواستی در اختیار بهزیستی گناوه قرار گیرد. هشتم: اینکه گروه هنری ایلیا همه ساله جهت نمایش تئاتر خیابانی که در استان مقام اول را دارند بایستی در تهران اجرا نمایند که رفت وبرگشت این گروه با پی گیری بنده و مسئول دفتر نماینده در تهران بنام آقای حق شناس صورت می گرفت. نهم: اینکه تعامل بسیار خوبی را بین ادارات و حتی بانکها جهت حل مشکلات مردم ایجاد نمودم. دهم اینکه: حدود دهها دانشجو را از طریق همین دفتر و نامه هایی که به نامبردگان می دادم به گناوه و بالعکس منتقل نمودم و صدها خدمات متفرقه که نیازی جهت مطرح نمودن آنها نیست و امامورد آخر یا مورد یازدهم: اینکه با توجه به اینکه حقیر یک معلم بودم و می توانستم اضافه کار داشته باشم اما بخاطر رسالت و دین خود به مردم دوست داشتنی گناوه نه تنها اضافه کاری نگرفتم بلکه بمدت ۳سال با همکاری که اداره آموزش و پرورش با بنده داشتند ساعت۱۰ و سی دقیقه هر روز تا ساعت۲ و سی دقیقه در این دفتر حاضر می شدم و به جرات می توانم بگویم مراجعین به این دفتر کمتر از ادارات مهم دیگر نبودند. که در همین رابطه نه تنها بمدت ۳سال بنده پولی از نماینده دریافت ننمودم بلکه پذیرایی از مراجعین هم توسط خودم صورت می گرفت و ضمن اینکه بارها پیشنهاد پستهای بالایی هم به بنده داده شداما نخواستم مثل دیگران باشم و بمدت ۳سال بدون حتی یک ریال ثابت کردم که گناوه و مردمش را دوست دارم نه پُست و میز و مقام را. حال قضاوت این موارد را به وجدان بیدارتان بسپارید و السلام.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر