شما اینجا هستید
اخبار » مادران نمونه استان بوشهر تجلیل شدند + تصاویر

خبر بندر: در آئین نکوداشت مقام والای مادر با حضور بنیانگذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر و استاندار بوشهر از ۱۲ مادر نمونه این استان تجلیل شد.

تجلیل مادر

به گزارش خبر بندر؛ عبدالکریم گراوند  در آئین نکوداشت مقام والای مادر در بوشهر با تاکید بر نقش مادران در جامعه و رشد و تعالی خانواده اظهار داشت: مادران نقش تاثیرگذاری در توسعه جامعه با تربیت  فرزندان شایسته دارند.

وی، بر ضرورت ارج نهادن به مقام شامخ مادر در جامعه تاکید کرد و افزود: گرامیداشت مقام شامخ مادری و زن از اولویت‌های مهم در جامعه است که استان بوشهر به این مهم توجه ویژه دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش زنان در استحکام بنیان خانواده خاطر نشان کرد: زنان به عنوان ستون مستحکم خانواده در تربیت نسل پویا و خلاق و کارآمد نقش مهمی دارند.

گراوند با تاکید بر نقش مهم بانوان و زنان در توسعه و پیشرفت جامعه بیان کرد: در مسیر تحقق اهداف برنامه‌ها به ویژه سیاست اقتصاد مقاومتی  مشارکت زنان بسیار مهم و با اهمیت است.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب‌هایی که متوجه برخی از طرح‌ها و برنامه‌ها می‌شود سیاسی شدن آنهاست افزود: از جمله رمزهای موفقیت بنیاد بین‌المللی مادر سیاسی نبودن آن است.

استاندار بوشهر با تاکید تجلیل از مقام و جایگاه مادر در جامعه تصریح کرد:  همه شخصیت‌های بزرگ این سرزمین از دامن مادر به این مقام و مرتبه رسیده‌اند که باید از این مقام به شایستگی تجلیل شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز گفت: هدف از برگزاری این آئین تجلیل از مادران فرهیخته و دلسوز استان است.

فاطمه دهقانی با بیان اینکه رشد و بالندگی ملت به کیفیت تربیت نیروی انسانی آن بستگی دارد تصریح کرد: مادران نیرومندترین پایگاه اجتماعی هستند که تلاش شده با این کار فرهنگ تقدیر از این شخصیت در جامعه نهادینه شود.

رئیس بنیاد فرهنگی بین المللی مادر هم در این مراسم با تجلیل از مقام شامخ مادر، اظهار داشت: بنیاد مادر در تلاش برای تبیین جایگاه و تکریم مادران ایران اسلامی است.

غلامرضا محمدی بیان کرد: این بنیاد نه تنها در کشور بلکه در ۱۱۳ کشور جهان تلاش دارد مقام والای مادر را ارج نهد و در این مسیر تاکنون در ۱۸ استان کشور این مراسم برگزار شده است.

معصومه اسفندیاری، صفر امیری، کلثوم حسن احمدی، حلیمه زارعی، مهرانگیز فرزانه، مریم قنبری، فرح اکبرپور، ماجده ربیعی، فاطمه حاجی نژاد، فاطمه آذربان، ملکی متولی و خدیجه نیازمند به عنوان ۱۲ مادر نمونه در این آیین تجلیل شدند./ تسنیم

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر