شما اینجا هستید

اخبار » تابستان، تعطیلی مدارس و طرح اوقات فراغت در گناوه

صدای بندر- اسماعیل کشتکار: با فرا رسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس بیشتر خانواده ها دغدغه بیکاری فرزندان خود را دارند ولی با توجه به علاقمندی آنها نسبت به ورزش های مختلف نگاه ویژه ای بر متولیان ورزش در شهرها می باشد که چه راهکارها و فضاهایی را برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان فراهم نموده اند.

به گزارش صدای بندر، بندر گناوه با توجه به داشتن ساحل بکر و ماسه ای در ایام مختلف هفته و بخصوص در روز های جمعه شاهد خیل عظیم اقشار مختلف مردم در ساحل هستیم که مشغول ورزش هایی مانند فوتبال، شنا و پیاده روی هستند و از این طریق اوقات فراغت خود را پر می کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناوه به خبرنگار ما گفت: اداره ورزش و جوانان گناوه برنامه هایی برای برگزاری اوقات فراغت  تابستانه دارد و کلاسهایی در رشته های مختلف در دو بخش آقایان و بانوان که شامل آموزش فوتبال ، والیبال، بسکتبال، رزمی، تکواندو، کاراته، ووشو می شود را زمان بندی کرده است.

رحمان عمادی تصریح کرد: ما در بخش اوقات فراغت با اداره آموزش و پرورش، هلال احمر و سپاه همکاری و هماهنگی لازم را خواهیم داشت.

وی افزود: برگزاری مدارس فوتبال شرایط خاص خود را دارد که زیر نظر هیئت فوتبال شهرستان به باشگاه هایی که قصد دایر کردن کلاسهای اموزشی را دارند اعلام می شود و دوست داریم مدارس فوتبال به صورتی باشد که در طول سال دایر باشد و محدود به زمان کوتاهی نباشد.

عمادی یادآور شد: ما هر ساله حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر را در کلاس های مختلف ورزشی برای اوقات فراغت پذیرش می کنیم.

ایشان در پایان گفت: با توجه به آشنایی مردم به فواید ورزش وعلاقه ای که در بین جوانان بوجود آمده و استقبال خوب بانوان شهرستان نسبت به ورزش امکانات شهرستان جوابگو نیست و پیگیر احداث سالن مختص بانوان در شهرستان می باشیم.

رئیس هیات ووشو گناوه گفت: هیئت ووشو شهرستان یکی از هیاتهای فعال در امر گسترش ورزشهای رزمی است که توانسته در دو بخش آقایان و بانوان فعالیت گسترده ای داشته باشد.

اصغر رضایی افزود: در سال ۹۲ با برنامه های تازه جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در بخش آموزش هنر زیبای ووشو در طرح بزرگ ا ستعدادیابی  خود آمارهنر جویان خود را بالا ببرد.

وی بیان داشت: با وجود اینکه ووشو تا حدود زیادی به ژیمناستیک و حرکات آکروباتیک توام است

کلاسهای ژیمناستیک را در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان دایر کرده است.

رضایی در پایان گفت: خود من در امر آموزس کلاسهای فوق  فعالیت دارم و من اولین مربی ژیمناستیک شهرستان دربخش آقایان نیز هستم و تعداد زیادی از علاقه مندان به این رشته را توانسته ایم جذب کنیم.

هادی عربزاده رئیس هیات تکواندو گناوه گفت: یکی از راه ها و برنامه های سالم جهت پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان، جوانان و افراد جامعه می تواند ورزش باشد که در قرن ۲۱ به یک ابزار جدید برای دولت ها نیز تبدیل شده و بهر مندی هر دولتی از این ابزار می تواند که قدرت درونی آن دولت را در عرصه بین المللی  به رخ دیگران بکشد.

یکی از این ورزشها نیز تکواندو می باشد که در سطح دنیا از اهمیت بسزایی برخوردار است و آنهم بخاطر اهمیت مدال های رشته های رزمی برای هر کشور و دولتی می باشد که کشور ما نیز در این عرصه صاحب نام و افتخار آفرین بوده است.

هیئت تکواندو گناوه که از هیئت ها ورشته های فعال و پویای ورزشی در این چندسال اخیر بوده با داشتن برنامه های متنوع و البته با برنامه ریزی هدفمند و توجه به تمام ابعاد ورزش توانسته است که پیشرفتی قابل ملاحظه داشته باشد تا جایی که بعنوان هیئت نمونه استان معرفی گردیده است.

این هیئت با اولویت قرار دادن درس و اخلاق در کنار تکواندو و پیگیری مسائل مربوط اعضاء از قبیل: راهنمایی جهت شرکت در کلاس های تقویتی، کلاسهای کنکور، معرفی دانش اموزان نمونه، معرفی و تقدیر از برترینها در هفته وسال، پیگیری مسائل و مشکلات شخصی و خانوادگی و اجتماعی اعضاء، برگزاری مسابقات فرهنگی و عقیدتی به مناسبتهای مختلف در طول سال، شرکت در مراسمات و مناسبت های ملی و مذهبی، تدارک اردوهای سیاحتی و زیارتی، برگزاری مسابقات و میزبانی مسابقات استانی، برگزاری مسابقات ورزشی دیگر از قبیل: فوتبال و طناب کشی وبسیاری از فعالیت های دیگر که تکواندو را رو به رشد وترقی گذاشته است که امیدواریم در آینده بیشتر از فعالیت ها وافتخارات این رشته بشنویم.

از خانواده ها ومسئولین خواهشمندیم که با اهمیت و توجه خاصی به مسائل مطرح شده و جدی گرفتن اوقات فراغت برای تمام اقشار جامعه، شاهد جامعه ای بانشاط و سالم باشیم. با داشتن روح سالم و جسم سالم از اندیشه های بالایی می توانیم برخودار باشیم ودرنهایت در سایه همین اندیشه های نو و سالم جامعه را می توان به سوی شکوفایی سوق داد و جامعه سالم و پرانرژی را می توان به یک قدرت جهانی تبدیل کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر