شما اینجا هستید

اخبار » تاج گردون نماینده گچساران: مانع استخدام نیروهای ما در پارس جنوبی نشوید که ممکن است کمپین ضد انتقال آب راه بیفتد!-خدری:با ادبیاتی زیباتر و عقلایی تر سخن بگوییم
گروه : اخبار

 ind1111111ex

 

خبر بندر: نماینده گچساران در نامه ای تهدید آمیز به مسئولان استان بوشهر، خواستار برداشتن موانع جذب نیروهای این منطقه در پارس جنوبی شد، چرا که به گفته وی ادامه این رویه منجر به کمپین ضد انتقال آب به استان بوشهر می شود!

به گزارش خبر بندر: غلامرضا تاجگردون مخاطب نامه خود را حجت الاسلام خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و نیز استاندار بوشهر قرار داده و خواستار جلوگیری از آنچه به تعبیر وی ” اقدامات تحریک آمیز” عنوان شده، در قبال نیروهای این استان در صنایع نفت و گاز گردید.

جناب آقای سالاری استاندار محترم بوشهرجناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدری نماینده محترم مردم شریف شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه  در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

مستحضرید ارتباط تنگاتنگ قومی و عشیره‌ای بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بالأخص مردم شریف شهرستان گچساران با مردم شریف آن استان و بالأخص مردم شریف دیلم و گناوه به دیرباز برمی‌گردد و سال‌هاست که مردم گچساران میزبان عزیزان بندری بوده و به همزیستی با آنان افتخار کرده و می‌کنند.

در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم، دفاع کنم. پیشنهاد شخصی این‌جانب و تصویب آن در مجلس مبنی بر بهره‌مندی مناطق دارای پتروشیمی در مناطق ویژه که ۹۰ درصد آن مربوط به منطقه ویژه عسلویه می‌باشد، مقاومت و ایستادگی در تأمین مالی طرح‌های پارس جنوبی که حتماً نطق‌های این‌جانب را دراین‌باره شنیدید و… ازجمله اقداماتی بود که به‌عنوان وظیفه انجام دادم.

چند صباحی است با اظهار نظراتی توسط برخی از مسئولین آن استان مواجه، که ضرورت دیدم این یادداشت را تقدیم نمایم. تحریک مردم توسط یکی از مسئولین سیاسی در آن استان و تعرض به کارکنان و تأسیسات شرکت نفت، عدم جذب نیرو از این استان در منطقه عسلویه و… ازجمله این اقدامات می‌باشد.

تمایلی نداشتم این‌گونه سخن بگویم ولی ازآنجاکه راغب می‌باشم ارتباط حسنه و قدیمی این دوخطه تداوم یابد از حضورتان درخواست دارم مانع از ادامه این حرکات بخصوص توسط مسئولین دولتی گردید. ضمناً فراموش نفرمایید مردم شریف گچساران و این استان در شرایطی که هنوز شهر دوگنبدان، دهدشت، لنده، سوق، چرام و لیکک از آب شرب سد کوثر بهره‌مند نیستند و مناطق محروم باباکلان و دشت گز از آب کشاورزی سد چم شیر بی‌بهره‌اند، مقاومتی در قبال این انتقال آب انجام نداده‌اند و بیم آن دارم به‌واسطه این تحریکات غیرمسئولانه توسط مقامات سیاسی آن استان، کمپین ضد انتقال آب در این منطقه صورت گیرد و دود آن به چشم همگان و بالأخص مردم عزیز بنادر برود.

امیدوارم این توصیه حقیر را بپذیرید و ضمن برداشتن ممنوعیت به‌کارگیری نیروهای این استان در پارس جنوبی (بر اساس قانون) شرایط را برای تداوم هر نوع حرکت تحریک‌آمیز بالأخص در خصوص صنعت نفت قطع و از دخالت غیرمسئولانه نیز جلوگیری به عمل آید.

ارادتمند غلامرضا تاج گردون

جوابیه دکتر خدری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم به تاجگردون:

  • عرض می کنم همین اتفاق در بوشهر نیز روی می دهد و مایه  افتخار ماست و این از خصایص ایرانی و اسلامی مردم دو استان است و جای تعجب ندارد و کشف جدیدی نیست و نشانه های آن در تاریخ آشکار است . بخشی از جمعیت ساکن بوشهر را لرهای عزیز تشکیل می دهند و مردم خونگرم بوشهر با آغوش باز پذیرای آنان بوده و هستند.اگر در یکی از روزهای تعطیل سری به دیلم و گناوه بزنید با تصویر عینی مهربانی و مهمان نوازی روبرو می شوید.این دوستی ها و برادری ها به امید خدا برای همیشه ادامه خواهد یافت. ان شاالله.
  • در فراز دیگری مرقوم فرموید : ” در طول دوران نمایندگی‌ام افتخار داشتم در هر موضعی که قرار داشتم از حقوق و فرایند خطه جنوب و بالأخص آن استان که همواره خود را برادر آنان می‌دانستم دفاع کنم”.
  • طبق قانون اساسی سوگندی که نمایندگان ادا می کنند ،رسالت پایبندی به استقلال و اعتلای  کشور هم بخشی از آن است. بنابراین نماینده در خانه ملت هر چند منتخب حوزه انتخابیه ی خود است اما رسالت آن ملی است. بنابراین به طور مثال اگر اینجانب نیز از طرح و لوایحی دفاع کردم که نفع آن یا محل اجرای آن معطوف به استان دیگری است جای بیان ندارد چرا که تنها به وظیفه خود عمل کرده ام و شایسته نیست ادای تکلیف را چنان دیگری بنمایم.
  • در بخش پایانی یادداشت با واژه هایی مانند “تحریک”، “مقاومت”، “تعرض”، “بیم”، “کمپین ضد آب”، “دود در چشم همگان”، “تحریک آمیز”، به توصیف شرایط کنونی برآمدید.
  • به عنوان خادم مردم بوشهر و خدمتگزار مردم گچساران که ۵ سال از عمرم را در میان آنها به کسوت قضاوت گذراندم و به آن افتخار می کنم ، مردم هر دو استان را از این نوع واژه های غیرمهربانانه به دور می دانم. آنها سالهاست کاستی ها را نجیبانه تحمل می کنند و این رسالت ما نمایندگان را سنگین تر می کند.
  • انتظار نداشتیم مطالبه حقوق حقّه ی مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم که بنده به بازگرداندن آن سوگند خورده ام، دوستان را چنین آشفته کند و از جاده ی انصاف دور سازد.با وجود چاه های پرشمار نفت در منطقه ی ما، بدیهی ست که درصدی از بودجه های فرهنگی و ورزشی به حوزه ی ما اختصاص یابد و این یکی از زخمهای کهنه و از مطالبات قدیم و مغفول مانده ی مردم ماست.
  • چشم انداز ما تحکیم دوستی ها و اتحاد دیرین این دو استان است تا راه رسیدن به هدف مشترک ما که همانا تحول و آبادانی جنوب سرافراز است هموار گردد. برماست که به عنوان عصاره این مردم بزرگ و نجیب ، که برگهای زرین افتخاراتشان هنوز بر تارک تاریخ می درخشد ، با ادبیاتی زیباتر و عقلایی تر سخن بگوییم و نیز خلاف همبستگی و همدلی گام بر نداریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر