شما اینجا هستید
اخبار » ۲۲۰۰ تن ماهی پرورشی از استان بوشهر برداشت می‌شود

خبر بندر: معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه ۲۰ هزار تنی پرورش ماهی در قفس در آبهای استان گفت: در اجرای فاز نخست این پروژه امسال ۲ هزار و ۲۰۰ تن ماهی‌ «سی‌باس» برداشت می‌شود.

2200 تن ماهی پرورشی از استان بوشهر برداشت می‌شود

به گزارش خبر بندر؛ صغری اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تنگستان، با اشاره به اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر اظهار داشت: این پروژه با مشارکت بنیاد مستضعفان سال قبل با ظرفیت سالانه ۲۰ هزار تن  در منطقه چاه پهن تنگستان عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه در فاز نخست ۱۲ قفس در آبهای این منطقه نصب شد افزود: فاز نخست پروژه  پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۲ هزار ۲۰۰ تن در سال و اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان آغاز و ۱۲ قفس برای پرورش ماهی سی‌باس در آب‌های خلیج فارس نصب شده است.

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از برداشت نخستین ماهیان پرورشی تا آذر ماه امسال خبرداد و بیان کرد: پس از رسیدن وزن ماهیان پرورشی به ۷۰۰ گرم تا یک کیلوگرم برداشت ماهیان از آذرماه امسال آغاز می‌شود.

اشرف با بیان اینکه قفس‌های پرورش ماهی در عمق ۳۵ متری خلیج فارس و در فاصله ۸٫۴ مایلی ساحل نصب شده افزود:  در اجرای این پروژه اکنون زمینه اشتغال ۵۰ نفر فراهم است که با تکمیل این پروژه امکان اشتغال یک هزار نفر مهیا می‌شود.

وی تولید بچه ماهی سی‌باس در بوشهر خبرداد و  خاطر نشان کرد: برای تولید بچه ماهی، عمل آوری، بسته بندی و صادرات آن برنامه‌‌ریزی لازم انجام شده است.

معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر در برنامه ششم توسعه گفت: با اجرایی شدن طرح‌های مورد نظر تا پایان برنامه ششم توسعه تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر سالانه به ۵۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر