قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

استقرار پایگاه‌های فرهنگی در مناطق حاشیه شهرهای استان بوشهر

استقرار پایگاه‌های فرهنگی در مناطق حاشیه شهرهای استان بوشهر

خبربندر:مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر از استقرار پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی در مناطق حاشیه شهری با استفاده از ظرفیت مساجد و روحانیون خبر داد.

به گزارش خبربندر، محمد مظفری در نشست با روحانیون پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی مستقر در مناطق حاشیه شهرهای برازجان و بوشهر با تأکید بر نقش مؤثر پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه اظهار داشت: این پایگاه‌ها باید حلقه رابط دستگاه‌های اجرایی و مردم باشند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه در موقعیت کنونی همه دستگاه‌های اجرایی با تقویت آگاهی‌های عمومی باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند افزود: مساجد پتانسیل بسیار خوبی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که باید از آن استفاده کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت کشور اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه سازمان تبلیغات اسلامی استان موظف شده است در بحث پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت مساجد و شبکه تبلیغی با استقرار هشت پایگاه فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرهای بوشهر و برازجان اقدام به انجام اقداماتی در راستای ارتقا سطح فرهنگ جامعه و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌پذیر کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر با تقدیر از اقدامات ارزشمند انجام گرفته در حوزه آسیب‌های اجتماعی توسط پایگاه‌های فرهنگی بر لزوم مستندسازی و ارائه گزارشات تکمیلی از روند اجرای طرح‌ها برای ارائه به کارگروه فرهنگ اجتماعی استان و در نهایت شورای اجتماعی کشور شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی رابطین دولت و مردم هستند، افزود: علاوه بر انجام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی رؤسای پایگاه‌های فرهنگی استان باید مشکلات مردم را در مناطق فعالیت خود رصد کرده و به دستگاه‌های مربوطه انتقال دهند.

نشست مسئولین پایگاه‌های فرهنگی اجتماعی هشت گانه محلات حاشیه شهرهای بوشهر و برازجان با حضور محمد مظفری سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر و حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی و رؤسای ادارات سازمان تبلیغات شهرستان‌های بوشهر و برازجان در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر برگزار شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبر بندر | بندرگناوه، بندر دیلم، بوشهر